Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Freeze pulpitu, a ruch myszą.

02 Gru 2013 16:35 822 1
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów.

Na początek specyfikacja PC:

Płyta główna: AliveDual-eSata2,
    Procesor: Phenom II x2 555BE,
    Ram: DDR2 Kingston 800Mhz,
    Karta graficzna: Radeon x1950 Pro Powercolor,
    Zasilacz: XFX Pro 550W Core 80+ Bronze,
    System operacyjny: Windows XP Professional SP3.

Opis usterki:

Usterka wygląda w ten sposób że, np. podczas oglądania filmów online, buforują się one tylko podczas poruszania myszką. Problem również dobrze się uwidacznia podczas wykonywania pomiaru prędkości łącza na stronie "tester.netia.pl". Jeżeli nie ruszę myszką, bądź nie nacisnę jakiegokolwiek przycisku na klawiaturze, to paski które się stopniowo uzupełniają zwyczajnie się zatrzymują po ok. 1 sekundzie od uruchomienia testu, jeżeli w trakcie trwania testu ruszę myszką bądź nacisnę jakikolwiek klawisz to pasek znowu się ładuję przez ok. 1 sekundę po czym się zatrzymuje.

Problem również jest np. z wymazywaniem tekstu za pomocą "backspace'a", a także podczas przesuwania kursora w dowolnym wyrazie za pomocą strzałek kierunkowych na klawiaturze. Wymazywana jest tylko jedna litera, bądź kursor przechodzi tylko o jedną literę(w zależności co chcę akurat w danej chwili wykonać). Jeżeli podczas wymazywania tekstu ruszę kursorem myszy to tekst się wymazuje dalej, dopóki nie przestanę poruszać myszką.

Czynności które już wykonałem to:

Instalacja najnowszych sterowników do:
    - CPU,
    - GPU,
    - Chipset'u.
    Sprawdzenie dysku twardego pod kątem bad sektorów(brak bad sektorów).

Z góry wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.
  • Poziom 22  
    Proponuję zacząć od dokładnego odwirusowywania i czyszczenia rejestru. W dziale Pogotowie Antywirusowe polecają MBAM, AdwCleaner, Dr Web Cure It, TDSSKiller, GMER. Do czyszczenia rejestru polecają CCleaner, ja lubię jv16tools.
    Proponuję zacząć od Dr Web LiveCD - ściągnąć obraz, wypalić, zrobić boot z płytki (skoro komputer prawie że nie działa przy normalnym starcie).