Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik topikowy - Wybija bezpiecznik w skrzynce elektrycznej

adacho40 02 Gru 2013 17:07 3633 5
  • #1 02 Gru 2013 17:07
    adacho40
    Poziom 2  

Witam
    Na wstępie chcę zaznaczyć że o prądzie mam raczej mierne pojęcie.
    Mieszkam w Holandii na tzw. bungalow parku. W domku mam bezpieczniki typu ES (tak się to chyba pisze, takie góra/dół) 16 A. Są 2, jeden na salonik, drugi na WC i sypialnię. Nie są podzielone na gniazdka i światło tylko na pokoje. Kilkanaście metrów dalej jest skrzynka elektryczna gdzie jest mój licznik prądu i bezpiecznik topikowy, jakby główny też 16 A.
    Problem polega na tym że wywala mi bezpiecznik w skrzynce, a te domowe nawet nie drgną. Odłączyłem wszystkie gniazdka na dworze tak by wyeliminować jakiekolwiek prawdopodobieństwo zwarcia i podłączony jest tylko domek. Kabel od skrzynki jest grubości kciuka dorosłego mężczyzny ze stalową siatką jako oplot.
    Bezpiecznik wywala tylko jak jestem podłączony pod moje przyłącze, jak podłączyłem się do sąsiada (w porozumieniu z nim oczywiście) praktycznie wszystkie bóle przeszły. Gdy byłem podłączony pod moją linię potrafiłem wymieniać dziennie i 5 bezpieczników. Czasem wywalało w nocy gdzie chodziła tylko zamrażarka, lodówka i 2 akwaria (grzałki). Czasem gdy chodziło to wszystko, a dodatkowo jeszcze pralka i piekarnik elektryczny na raz nic się nie działo.
    Powie mi ktoś o co tu chodzi? Ja już jestem bezsilny

0 5
  • #2 02 Gru 2013 17:37
    retrofood
    Moderator

Diagnoza na połączenie telepatyczne nie istnieje. Trzeba elektryka z jakimś sprzętem. Inaczej się nie da.

1
  • #3 02 Gru 2013 17:50
    adacho40
    Poziom 2  

To może zapytam inaczej
    Jakie są szanse że tak się dzieje bo w domu mi coś szwankuje, a jakie że to coś z linią między skrzynką, a domkiem?
    Jest to o tyle istotne że jeśli wewnątrz to muszę wzywać elektryka na swój koszt, jeśli jednak na zewnątrz to jest to już problem parku

Dodano po 7 [minuty]:

To wygląda troszkę inaczej, przy każdym domku jest taka "rura" w której są gniazda typu mufa (takie okrągłe jak od spawarki). Zadzwoniłem do niego i tam się wpiąłem ponieważ go przez zimę nie będzie. U mnie też taka jest ale u mnie dzieją się cyrki, tam nic

0
  • #4 02 Gru 2013 18:19
    retrofood
    Moderator

adacho40 napisał:

To wygląda troszkę inaczej, przy każdym domku jest taka "rura" w której są gniazda typu mufa (takie okrągłe jak od spawarki). Zadzwoniłem do niego i tam się wpiąłem ponieważ go przez zimę nie będzie. U mnie też taka jest ale u mnie dzieją się cyrki, tam nic

Wszystko jest możliwe, także to, że Ty masz instalację w porządku, ale wcale nie pewne. Może być uszkodzone gniazdo, może być uszkodzona instalacja zasilająca... Nic nie wiadomo jaka to instalacja, jaka sieć, jak rozprowadzane jest zasilanie, ile tam jest faz...
    Czyli ty włączasz całą swoją instalację bungalowu poprzez gniazdo? Jedną fazę?

0
  • #5 02 Gru 2013 18:26
    adacho40
    Poziom 2  

Tak, na pewno jest 1 faza. Wiem że w skrzynce poza bezpiecznikami topikowymi na każdy domek są też 3 bezpieczniki (chyba 32 A albo coś takiego) i one są na grupy domków

0
  • #6 03 Gru 2013 15:58
    1044571
    Użytkownik usunął konto