Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar/PTL810 - Wywala serwis , silnik dziwnie pracuje

02 Gru 2013 17:54 1386 7
  • Poziom 24  
    Witam , jak wyżej pralka polar PTL810 wywala serwis silnik startuje ale wydaje taki dziwny pisk świst .
    Silniczek wyjąłem obraca się luźno , opór na tacho 92 omy , szczotki długie , przebicia na masę nie ma ani na stojanie ani na wirniku .
    Próbowałem odpalić motor bez paska , robi tak samo jak z paskiem zamiauczy zapiszczy i wywala serwis .
    Podpowiedzcie proszę co to ?
    Motorek do wymiany ?
    Grzałkę mierzyłem opór około 20 om na grzałce upływu na masę nie stwierdziłem , po za tym grzałka była nie dawno wymieniana .
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Trzeba sprawdzić działanie tachoprądnicy.
  • Poziom 24  
    Tzn obracać wałem silnika i zmierzyć napiecie tak?
    Mam wrażenie że wirnik jest sfajczony bo jak elektronika próbuje uruchomić silnik to szczotki dość mocno iskrzą .
    Po za tym obserwuje siadanie oświetlenia w momencie uruchamiania silnika pralki .
    No kurcze nie jestem w stanie na sto procent powiedzieć że to motor , to nie katówka czy odkurzacz że warczy i dymi jak już zemrze .
    Jutro po południu będę działał to może wyjmę znowu motor podepnę go do sieci bezpośrednio i zobaczę jak się będzie zachowywał.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    To znaczy mam szukać silnika ?
    Szkoda bo to pralka sąsiadki , a wiadomo nie da ci ojciec :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Często można zdiagnozować silnik po dokładnym obejrzeniu komutatora.
  • Specjalista AGD
    wpsowa692 napisał:
    Po za tym obserwuje siadanie oświetlenia w momencie uruchamiania silnika pralki .

Wymień sobie przakaźniki silnika K002 i K003, miałem trzy takie przypadki a mocno podejrzewałem silnik.
  • Poziom 24  
    Dzięki za pomoc zawsze skrzętnie z niej korzystam .
    Sąsiadka zdecydowała się na zakup nowej pralki .
    Temat zamykam .