Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - Rozładowanie akumulatora

rohan 02 Gru 2013 18:27 5988 7
  • #1 02 Gru 2013 18:27
    rohan
    Poziom 9  

Panowie proszę o pomoc .Czy ktoś się orientuję czy wyjęcie karty z czytnika powinno wyłączyć światła w samochodzie czy nie ? Bo dzisiaj zostawiłem sobie auto na parkingu na 8 godzin na światłach i rozładowałem akumulator . Zostawiłem na światłach pozycyjnych i żeby było śmieszniej to nie paliła mi się kontrolka tych świateł ani nie miałem sygnały dźwiękowego .Za to paliło mi sie podświetlanie zegara i lcd z zegarkiem i wyświetlaczem radia . Zobaczyłem to dopiero jak było ciemno . Do tego jeszcze chodził nadmuch . I teraz po włożeniu karty świeci mi się kilka kontrolek ale auta nie odpale . I drugie pytanie czy przy rozładowanym akumulatorze powinno mi się świecic kilka kontrolek typu abs , serw itp po włożeniu karty ?
    Bo obawiam się czy to nie jakiś grupszy problem niż zwykłe rozładowanie akumulatora .

1 7
  • #3 02 Gru 2013 19:44
    rohan
    Poziom 9  

No OK obyś miał rację ale czy wyjęcie karty nie odcina świateł ? Bo własnie nie wiem .

0
  • #4 02 Gru 2013 19:46
    Erwin123
    Poziom 26  

Odcina zapłon , masz uszkodzony pewnie czytnik.

0
  • #5 02 Gru 2013 19:53
    szast
    Poziom 21  

Naładuj akumulator i dopiero sprawdzaj.

0
  • #6 02 Gru 2013 20:01
    rohan
    Poziom 9  

zapłon ok , wiem że odcina ale czy światła również ?

0
  • #7 02 Gru 2013 20:57
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Światła gasną i radio się wyłącza jak otworzysz drzwi kierowcy .

Jeśli wyjąłeś kartę od strony pasażera i nie zamknąłeś auta to będą się palić .

0
  • #8 08 Lut 2014 11:53
    Klaudek669
    Poziom 15  

Swiatła w lagunie II ph I NIE gasną po wyjęciu karty. Po wyjęciu karty i otwarciu drzwi kierowcy powinien się włączyć brzęczyk przypominający o nie wyłączonych światłach. Przyczyna braku brzęczyka jest uszkodzony mikroprzełącznik - czujnik otwarcia drzwi w zamku kierowcy, objawia się to nie świecącą lampką w drzwiach po otwarciu, nie działającym brzęczykiem i nie informowaniu o otwartych drzwiach na wyświetlaczu konsoli środkowej. Przez ten czujnik można łatwo zapomnieć o światłach i rozładować właśnie sobie akumulator.

Podświetlenie o którym mówisz i radio to niekoniecznie włączony zapłon, do włączenia podświetlenia i włączenia radia wystarczy w sprawnym czytniku lekkie wsuniecie karty na tzw. 1 bieg. Może masz zacięte to i nie wraca do pozycji rozłączonej. Proponuje rozebrać i zobaczyć jak to wygląda. Sposób naprawy znajdziesz w internecie, szukaj informacji o odpalaniu impulsowym, urwanym plastiku w czytniku.

3