Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell Bavaria BRH 1500 - Udar przestał działać, młot nie kuje.

02 Gru 2013 18:32 5946 6
  • Poziom 10  
    Witam. Zacząłem odkuwać tynk ze ścianki działowej, udało się odkuć go z jednej strony, gdy przeszedłem na drugą - młot zaczął wydawać metaliczny dźwięk jakiejś przekładni. Odkurzyłem go trochę myśląc, że może gdzieś dostał się pył. Niestety po tym zabiegu młot przestał kuć - co jakiś czas załapuje udar, ale nie ma mocy. Odkręciłem znajdujący się na górze urządzenia korek (pasuje klucz do małych szlifierek) i widać, że czasem mechanizm załapuje i przekładnia się kręcie, a czasem stoi w miejscu. Pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest koszt takiej naprawy/części do wymiany i jaka rzeczywiście część wysiadła (jakiej fachowej nazwy mam szukać). Znalazłem stronkę ISC (International Service Center) dokładny spis ze schematem p.t. Części zamienne
    Może ktoś miał podobny przypadek i wie co mogło wysiąść, bez rozkręcania. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 22  
    Bez rozkręcania się nie da.Najprawdopodobniej poluzowało się sprzęgło.
  • Poziom 14  
    Można i bez rozkręcania.
    Uszkodziły się zęby na wirniku i na zębatce którą napędza wirnik.
    Do wymiany wirnik i zębatka raczej się nie opłaca.
    Przyczyną uszkodzenia jest słaba jakość materiałów,czyli miękka stal.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że tan sprzęt ma sprzęgło tylko na mechanizmie obracania wiertłem ,czyli jak by się uszkodziło sprzęgło to by znikło tylko wiercenie ale pozostało by kucie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam,

odgrzeję może temat.
    Mam problem z tą samą młoto-wiertarką.
    Podczas kucia podłogi wysiadł udar. Wiercenie nadal działa.
    Młot jest już rozebrany. Będę starał się porównać wszystko ze schematem.
    W międzyczasie może ktoś ma pomysł co mogło nawalić?

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Przyczyna się znalazła, tylko gorzej z naprawą.
    Okazało się, że uszkodzona jest zębatka napędzająca udar (na schemacie nr 81).
    Niestety części do niej einhell już nie rozprowadza. Jedynym wyjściem jest spróbować ściągnąć z niemiec lub szukać jakiegoś spalonego młota, którego ktoś chce się pozbyć za grosze :/

Może ktoś ma namiary na takie używane części? Lub nową część, którą można kupić w polsce?
  • Poziom 10  
    Mam taką i inne części. Dzwoń 502528008
  • Poziom 22  
    Ta zębatka nie uszkodziła się bez przyczyny!
    Zobacz czy nie jest uszkodzone łożysko igiełkowe pracujące w sprzęgiełku pod tą zębatką - to jest najprawdopodobniejsza przyczyna twojego nieszczęścia. Łożysko typowe do dostania w sklepach z naprawą narzędzi - koszt ok. 10PLN. Zębatka też może być tam kupiona. Narzędzia wielu firm ( tych tanich) mają często takie same części, bo ich konstrukcja wielokrotnie jest identyczna!
    Aha ... trudno jest wyciągnąć z siedliska resztki obudowy ww. uszkodzonego łożyska.
    Sławek
  • Poziom 12  
    Trochę czasu minęło, ale i mnie dopadł brak udaru w tej wiertarce... :(
    gizmog czy naprawiłeś? Może przekażesz jakieś wskazówki?