Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Siemens KG26-V04/01 agregat kręci na okrągło

23 Mar 2005 11:22 3197 4
  • Level 11  
    Witam serdecznie!
    Mój problem: po włączeniu do kontaktu załacza się agregat (drugi raz z wyłacznika już nie startuje) i kręci na "1" ze 5h - efekt: w zamrażalniku "chłodno" ("sorry że na oko"), w lodówce jakby wcale się temp. nie obniżyła, a co najdziwniejsze lodówka pomiędzy komorami z zewnątrz jest dość gorąca.
    Był mechanik "tradycyjny" stwierdzając, że z mech. wszystko OK i elektronika padła.
    Jest jeszcze jeden fakt. Wyłącznik sieciowy iskrzył, aż się rozleciał i lodówki nie dało się załączyć... Na razie wyczyściłem styki złożyłem wyłacznik jak należy i działa (ale tak czy siak wymienie go na nowy). Tutaj mógłbym dać wiarę, że to iskrzenie spaliło elektronikę.
    Naprawę elektroniki sobie odpuszczę, bo nie czuję się na siłach, ale chciałbym porady, żeby nie dać sobie wymienić jej bezsensownie i polecieć w niezłe koszta.

pozdrawiam, jw
    -------------------------------------------------------------------------
    Respekt dla wszystkich wolontariuszy na forum i serwisantów
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 17  
    witam rozumie że po włączeniu lodówki zaczyna pracować i tak pracuje około 5 godzin a efekt tej pracy jest taki że w zamrazalce jest chłodno a w lodłówce ciepło ?
    jerzeli tak to morze być :
    1) mało gazu czyli freonu (sam uciekł to zalerzy ile lodówka ma lat? lub powstała gdzieś nieszczelność) efekt tego morze być taki że po napełnieniu lodówka dedzie normalmie pracować jeszcze kilka lat lub po kilku dniach bedzie to samo.
    2)jest zatkana i tu morze sie nieudać nic zrobić i tak jest najczęsciej

ta naprawa jest ryzykowna ??? pozdrawiam
  • Level 11  
    dzięki za podpowiedź, teraz więcej wiem czego się spodziewać (podejrzewałem już każdy element w tej lodówce, no może oprócz lampeczki - ta się załącza normalnie... hihi). właśnie szukam mechanika z chorzowa ;) (z głową na karku... hihi).
  • User removed account  
  • Level 11  
    Bleble - uspokoiłeś mnie, chociaż pewnie naprawa tania nie będzie, to rokuje jednak nadzieję że nie aż taka straszna może być jak w przypadku wymiany elektroniki.
    Wieczorkiem przyjdzie Pan serwisant - zobaczymy co wykombinuje. Z serwisantami to tak jak z lekarzami - po opinie trzeba zawsze iść do kilku. Dzięki bardzo za podpowiedzi, będę czujny przy naprawie :)
    ---------------------------------------------
    Jestem po wizycie. Serwis stwierdził że chłodzi i elektr. jest udupiona. nie poleca wymieniać ze względu na wysoki koszt. radzi zamontować minutnik mechaniczny włanczająco wyłączający ;) hihi
    porada - niecałe 40 zeta... nie jest źle, obejdzie się jeszcze przez jakiś czas bez zakupu nowej.

btw. a może zamontowanie termoregulatora starego typu byłoby dobrym rozwiązaniem?
    ---------------------------
    Regulator mechaniczny zdał egzamin (castorama 10 zł). Rozwiązanie mało eleganckie, ale ma jedną niewąpliwą zaletę - działa.

niniejszym myśle że tamat należy do zamkniętych. dziękuję wszystkim za pomoc