Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic V gen, 1.3, D13B2 - Obrotomierz żyje swoim życiem jak naprawić

abracadabra86 02 Gru 2013 18:32 3972 6
  • #1 02 Gru 2013 18:32
    abracadabra86
    Poziom 6  

Cześć,

Mam problem z moją Hondą , silnik D13B2 1.3.
    Problem polega w niedziałającym prawie wogóle, a już na pewno nie właściwie obrotomierzu. Czasami wskazówka w czasie jazdy wogóle się nie rusza, zazwyczaj stoi na 1500 obr/min, czasami z niewiadomych przyczyn podnosi sie do 2,5 tys obr... Jak naprawić usterkę?
    Czytałem że to może być wina kabli , modułu do aparatu zapłonowego, czujnika ewentualnie, tak?
    Od czego mogę we własnym zakresie z półamatorskim doświadczeniem sprawdzać usterkę?

PS
    Zegary podmieniałem, na obu jest ta sama przypadość, więc raczej dwa zegary obrotów nie są uszkodzone.
    Poza tym jak wspomniałem obrotek czasem się budzi...
    Do tego dodam, iż wiosną, podczas rozruchu na zimnym silniku i wczesnej fazie jazdy, Hania miaa problem z wskoczeniem na wyższe obroty, trochę nią "trzepało".
    Ponadto kilka razy miałem problem, głównie na siarczystym mrozie w zimie, z odpaleniem autka, zarówno na zimym silniku jak i ciepłym, po 3 minutach postoju np. Jak mówię nie było tak co uruchomienie, ale kilka razy w ciągu zimy sie zdarzyło. . Kręciło, ale musiałem gazem pompować i dopiero po kilknastu sekundach odpalał. Może to mieć coś wspólnego z obrotomierzem? Jak nie to gdzie może leżeć usterka?
    Dzisiaj rozkręciłem kopułkę aparatu i pokazał mi się taki widok - załącznik zdjęcia

możecie coś z tych zdjęć wywnioskować ?
    jak poradzić sobie z naprawą obrotomierza ? Honda Civic V gen, 1.3, D13B2 - Obrotomierz żyje swoim życiem jak naprawić Honda Civic V gen, 1.3, D13B2 - Obrotomierz żyje swoim życiem jak naprawić Honda Civic V gen, 1.3, D13B2 - Obrotomierz żyje swoim życiem jak naprawić Honda Civic V gen, 1.3, D13B2 - Obrotomierz żyje swoim życiem jak naprawić Honda Civic V gen, 1.3, D13B2 - Obrotomierz żyje swoim życiem jak naprawić
    Proszę o pomoc

0 6
  • #2 07 Mar 2014 21:54
    1947339
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Mar 2014 01:18
    gabik001
    Poziom 36  

Silnik umyj bo jak zawilgocony i brudny to kable mogą mieć przebicia. A check engine się nie śweici(ł)? Bo jeżeli tak to trzeba by kod sprawdzić.
    Co do obrotomierza to obstawiam że któraś kostka nie łączy.

0
  • #4 08 Mar 2014 07:22
    emeryt2
    Poziom 42  

W tym japońskim wynalazku sygnał obrotomierz jest podawana z modułu zapłonu (znajduje się tam gdzie się dokopałeś , taki prostopadłościan z kilkoma wyprowadzeniami) poprzez układ całkujący , schemat w rękę i do roboty.

1
  • #5 10 Mar 2014 09:13
    abracadabra86
    Poziom 6  

Check engine nie świeci się, bo te modele nie mają kontrolki takiej na wyświetlaczu, jedynie mają komputer przy nogach pasażera, ale z tego co już sprawdzałem nic tam nie sygnalizuje dioda z CPU. Ok, poszukam schematu i spróbuje własnymi siłami sprawdzić go.

0
  • #6 11 Mar 2014 02:54
    gabik001
    Poziom 36  

abracadabra86 napisał:
    Check engine nie świeci się, bo te modele nie mają kontrolki takiej na wyświetlaczu, jedynie mają komputer przy nogach pasażera, ale z tego co już sprawdzałem nic tam nie sygnalizuje dioda z CPU. Ok, poszukam schematu i spróbuje własnymi siłami sprawdzić go.

Aa, bo to 96 rok więc OBD II dopiero zaczęto stosować... Racja

1
  • #7 11 Mar 2014 09:21
    abracadabra86
    Poziom 6  

Nawet 95 :D to jest wersja HB z lat 92- 95

0