Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie pompy ogrzewania podłogowego

02 Gru 2013 19:11 4086 12
  • Poziom 8  
    Witam,

Zamontowałem ogrzewanie podłogowe, które ma oddzielną pompę. Jak podłączyć ją, aby termostat załączał i piec gazowy i pompę podłogową w tym samym czasie? W tym momencie muszę załączać pompę ręcznie każdorazowo.
  • Poziom 36  
    Witam. Czy dodatkowo są w instalacji jakieś grzejniki?
  • Poziom 8  
    Ogrzewanie podłogowe na partnerze i grzejniki na piętrze.
  • Poziom 36  
    Więc montujesz programator pompy C.O, podpinasz go pod pompę podłogówki a kapilarę montujesz na zasilającej rurze z kotła, programator ustawiasz na 35 °C i masz spokój z uruchamianiem pompy podłogowej, a sterownik pokojowy steruje kotłem tak jak do tej pory.
  • Poziom 8  
    Przy pompie jest mieszalnik wody, który utrzymuje stałą temperaturę (np 35C). Ale pompa na stałe jest podłączona pod 220. Więc chciałem ją podłączyć przez termostat jeżeli jest taka możliwość.
  • Poziom 8  
    Dzięki bardzo. Tylko, że ja chciałbym podłączyć pompę do termostatu pokojowego a nie przylgowego.
    termostat jest bezprzewodowy. W nim 5 zacisków N L (oczywiste) com no nc (nie bardzo jasne) Czy pod któryś z nich mogę podłączyć pompę?
  • Poziom 36  
    Nie wiem tylko co da Ci podłączenie pompy rozdzielacza pod sterownik skoro tak czy siak musi być podłączony do niego kocioł. Co to za sterownik? Podaj markę i model to sprawdzę czy można go zastosować jako uruchamianie pompy rozdzielacza.
  • Poziom 36  
    Obawiam się że nie posiada ten sterownik opóźnienia pracy, chodzi o to by po wyłączeniu kotła pompa podłogówki nadal goniła energię w podłogówkę a podłączając pompę w ten sterownik pompa ta wyłączy się wraz z kotłem. Więc lepiej jest chyba zastosować zwyczajny sterownik pompy C.O.
  • Poziom 8  
    To podaj proszę model tego sterownika pomarańczowego co go poleciłeś.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Ja posiadam sterownik EUROTERM IP40. Dostępne w białym i pomarańczowym kolorze, nie wiem jakie modele teraz produkują bo ten mam już ponad 1.5 roku ale zapewne jeszcze są w sprzedaży;)
  • Poziom 8  
    Ok, Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.