Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - zmiana silnika z 1,1 na 1,4

02 Gru 2013 22:01 4266 10
  • Poziom 20  
    Witam mam pytanie czy podejdzie silnik 1,4 8v zamiast 1,1 8v lub przynajmniej sama głowica mam uszkodzony silnik po zerwaniu paska rozrządu 1,1 i silnik kompletny ale 1,4 ,niby z wyglądu takie same ale czy będzie pasował ,albo samą głowicę czy można przełożyć .Auto to peugeot 206 benzyna 02r.
  • Poziom 10  
    Osprzęt jest ten sam, będzie pasował w całości.
  • Poziom 20  
    Osprzęt to napewno podejdzie ale pytanie czy cały silnik podejdzie lub sama głowica z 1,4 do bloku 1,1 .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Oglądałem jeszcze silnik 1,1 ale troszke starszy z blokiem żeliwnym i filtrem oleju wkręcanym w blok pod kolektorem ,u mnie jest filtr wyprowadzony z boku na wkłady papierowe i blo jak by alu ,głowica niby taka sama ale różnica jest w mocowaniu kolektora ssącego(węższe rozstawienie wlotów powietrza) ,jest razem z kolektorem ale u mnie są dwie wtyczki przy przepustnicy a w tamtym jedna ,reszta czujników taka sama tylko w innym miejscu rozmieszczona
  • Poziom 10  
    Sterownik silnika i tak będzie potrzebny, na alegroszu idzie dostać za parę dyszek. Włożenie tego 1.4, który masz to chyba najprostsza opcja.
  • Poziom 20  
    To może ktoś wie czym się różni głowica z silnika 1,1 a 1,4 obydwie 8v .
  • Poziom 20  
    Pytam dlatego bo na kilku aukcjach na alledrogo są głowice z opisem że niby pasuje do 1,1 i 1,4 ,nie chcę kupować głowicy która i tak nie odejdzie to mój pierwszy francuz przy którym robię coś przy silniku ,jak pisałem wcześniej mam cały silnik kompletny 1,1 ale starszy i nie wiem czy jak bym założył samą głowicę i kolektor ssący do mojego bloku czy by to chulało ,oryginalny kolektor nie pasuje z racji innego rozstawu szpilek i wlotów
  • Poziom 20  
    Temat opanowany kupiłem głowicę z citroena też 1,1 i wszystko pasuje .