Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamrażarka mrozi, w lodówce ciepło. Hotpoint ff187e

Robert78weston 02 Gru 2013 22:28 2877 3
  • #1 02 Gru 2013 22:28
    Robert78weston
    Poziom 2  

Mam problem z lodówko zamrażarką Hotpota. Tak jak wspomniałem wyżej w zamrażalniku jest minus 14 a w lodówce do wczoraj było 15 plus. Na stronach internetowych znalazłem poradę, że może to być problem oblodzenia w zamrażalniku i aby zdjąć pokrywę i usunąć oblodzenie. Faktycznie było tam trochę lodu i jeden wlot był kompletnie zatkany przez lód. Wszystko wyczyściłem i trochę pomogło temperatura w lodówce spadła ale tylko do 7 stopni. Kanały są przepustowe są drożne bo sprawdzałem suszarką. Silniczek (dmuchawa) w zamrażalniku jak działa to czuć podmuch w kanalikach.
    Na stronach gdzie znalazłem na temat tego lodu to koleś piszę że jeżeli to nie pomoże to trzeba wymienić przepustnice. Czy faktycznie to może być ta przepustnica, bo ona ma chyba za zadanie włączać dmuchawę i otworzyć kanały na zimne powietrze. Prosze o pomoc.

0 3
  • #2 03 Gru 2013 20:20
    Robert78weston
    Poziom 2  

Wszystko się ustabilizowało i chłód do lodówki powrócił. Więc to czyszczenie lodu pomogło. Dziękuję za zainteresowanie lub jego brak.

2
  • #3 03 Gru 2013 21:09
    falo22
    Poziom 25  

jeżeli przepustnica (klapka) zacina się to zazwyczaj jest problem z nadmiernym obladzaniem się okolicy tej klapki , w samsungach ta klapka ma wokół siebie pod obudową grzałke żeby lód się nie zbierał w jej okolicy.Co do Hotpointa dobrze by było gdybyś fotke wrzucił tego oblodzenia które za jakiś czas znowu pojawi się w lodówce:)

0
  • #4 04 Gru 2013 14:09
    Robert78weston
    Poziom 2  

Wiesz to oblodzenie nie było w lodówce tylko w zamrażalniku na dole. Tam są dwa wloty na górę do lodówki i jeden z tych wlotów był po prostu cały oblodzony i nie dmuchało do góry zimnym powietrzem. Na klapce nie za uwarzyłem żadnego lodu, wiesz ciężko o lód gdy w lodówce było blisko 15 stopni. Dzięki za poświęcony czas.

0