Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamrażarka mrozi, w lodówce ciepło. Hotpoint ff187e

Robert78weston 02 Dec 2013 22:28 5523 3
 • #1
  Robert78weston
  Level 2  
  Mam problem z lodówko zamrażarką Hotpota. Tak jak wspomniałem wyżej w zamrażalniku jest minus 14 a w lodówce do wczoraj było 15 plus. Na stronach internetowych znalazłem poradę, że może to być problem oblodzenia w zamrażalniku i aby zdjąć pokrywę i usunąć oblodzenie. Faktycznie było tam trochę lodu i jeden wlot był kompletnie zatkany przez lód. Wszystko wyczyściłem i trochę pomogło temperatura w lodówce spadła ale tylko do 7 stopni. Kanały są przepustowe są drożne bo sprawdzałem suszarką. Silniczek (dmuchawa) w zamrażalniku jak działa to czuć podmuch w kanalikach.
  Na stronach gdzie znalazłem na temat tego lodu to koleś piszę że jeżeli to nie pomoże to trzeba wymienić przepustnice. Czy faktycznie to może być ta przepustnica, bo ona ma chyba za zadanie włączać dmuchawę i otworzyć kanały na zimne powietrze. Prosze o pomoc.
 • #2
  Robert78weston
  Level 2  
  Wszystko się ustabilizowało i chłód do lodówki powrócił. Więc to czyszczenie lodu pomogło. Dziękuję za zainteresowanie lub jego brak.
 • #3
  falo22
  Level 25  
  jeżeli przepustnica (klapka) zacina się to zazwyczaj jest problem z nadmiernym obladzaniem się okolicy tej klapki , w samsungach ta klapka ma wokół siebie pod obudową grzałke żeby lód się nie zbierał w jej okolicy.Co do Hotpointa dobrze by było gdybyś fotke wrzucił tego oblodzenia które za jakiś czas znowu pojawi się w lodówce:)
 • #4
  Robert78weston
  Level 2  
  Wiesz to oblodzenie nie było w lodówce tylko w zamrażalniku na dole. Tam są dwa wloty na górę do lodówki i jeden z tych wlotów był po prostu cały oblodzony i nie dmuchało do góry zimnym powietrzem. Na klapce nie za uwarzyłem żadnego lodu, wiesz ciężko o lód gdy w lodówce było blisko 15 stopni. Dzięki za poświęcony czas.