Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus zamiana silnika.

marekdb9 02 Gru 2013 22:54 984 2
  • #1 02 Gru 2013 22:54
    marekdb9
    Poziom 10  

Witam, mam pytanie.
    Posiadam Poloneza Caro Plus 1.6 GLI rocznik 1997. Silnik ma już najlepsze lata za sobą i tu nachodzi mnie myśl, żeby zamienić na jakiś inny, mocniejszy. Biorę pod uwagę 1.6 GSI i 1.4 103 KM (roverowski). Czy jest możliwa zamiana na któryś z powyższych? I jak wyglądałaby sprawa z gazowaniem?

0 2
  • #2 02 Gru 2013 23:52
    zdanek15
    Poziom 26  

Ale po co tak robić.Ja rozumiem że już teraz zaczyna być ciężko kupić części do poloneza.Ale do 1,6 gli pasuje idealnie 1.5gle bez przeróbek ,wiem bo tak zrobiłem ponad 20,000 km.Oczywiście przekładałem silnik i tylko silnik .Wtrysk etc zostały.Tylko że udało mi się kupić silnik nowy i gdyby nie wypadek ,kiedy to w zaparkowane auto wpier....ła się grupa pijanych debili golfem1.To sądze że jeździłbym nim do dzisiaj.Inne modyfikacje do zrobienia ,ale wymiana wiązek i komputera, wtrysku ,itd.Bardzo mile wspominam poloneza i szkoda ze go nie mam :cry:

0
  • #3 05 Gru 2013 00:19
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

marekdb9 napisał:
    Posiadam Poloneza Caro Plus 1.6 GLI rocznik 1997. Silnik ma już najlepsze lata za sobą i tu nachodzi mnie myśl, żeby zamienić na jakiś inny, mocniejszy

Auto ma ponad 16 lat...Pozbądź sie tego cuda techniki, skoro swoje wyjeździł, bo wymieniając silnik + montaż gazu prawdopodobnie podwoisz jego wartość ( w kosztach), a i tak już go pewnie zjada rdza i nikt Ci nie zapłaci za 2 lata za całe auto nawet połowy kosztów jakie teraz poniesiesz.

0