Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexus RC 4121 PST -przetwornica

23 Mar 2005 12:38 1451 9
 • Level 13  
  Witam wszystkich.W TV uszkodzeniu uległy nastepujące elementy:
  BUT 11AF, R-622(2,2om),C-610(47mik).Po obciążeniu przetwornicy żarówką i włączeniu TV ,nastepuje natychmiastowe uszkodzenie BUT 11 oraz R622 .Sprawdziłe wszystkie elementy w przetwornicy, wymieniłem dodatkowo C 612(10mik).Nie znalazłem żadnejgo uszkodzonego elementu.Po ponownej wymianie BUTa araz R622 i włączeniu TV nastąpiło ponowne uszkodzenie tych samych części.BUT ma zwarcie C-E. Omomierzem sprawdziłem transformator w przetwornicy.Przejścia posiadają wyprowadzenia 1-7, 9-10, 11-12, 4-5-6. Czy ktoś spotkał się z podobnym uszkodzeniem ?.W czy tkwi błąd ?.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam
  Coś mi tu nie pasuje, na moim schemacie przejście w trafie powinny być:
  1-2-3-4-5-6,
  7-8,
  9-10-11-12.
  Podmień diody Zenera.
 • Level 13  
  Diody podmieniłem .I znów uszkodzony BUT i R622.Co do trafa to na schemacie kóry posiadam najprawdopodobniej jest pomyłka.Opis wyprowadzeń na schemacie nie zgadza się z tym transformatorem który jest zamontowany w TV. Wyjście 1-7 zasilanie BUTa, 9-10 oraz 11-12 sterowanie, Wyprowadzenia 4-5-6 wyjście napięć z przetwornicy.

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  A podmieniałeś C603 2,2nF 2kV?
  U mnie na schemacie jest tak opisane trafo:
 • Monitors specialist
  Jeśli dobrze pamiętam są tam dwa elektrolity 47uF i 10uF, w pierwszej kolejności trzeba je podmienić.
 • Level 31  
  Należy sprawdzic tranzystory najlepiej wymienić, diody oporniki szczególnie ten 12R/1W
 • Level 33  
  Witam.
  Tak jak pisze kolega poprzednio najpierw należy wymienić 47µf,10µf-oczywiście po pierwotnej.następnie wymień obydwa tranzystory,diodę Zenera na 10V,jak również pozostałą diodę.Oczywiście nie wspomnę o kondensatorze imp. w kolektorze klucza.Sprawdż po wtórnej stronie stabilizację tj. elementy w pobliżu PR-ka.Koszt elementów nieduży,unikniesz dalszych strat.Na samym końcu stawiałbym na trafo,ale ja tego trochę przewaliłem i nie zdarzyło się uszkodzenie trafa,aczkolwiek czasami występują odstępstwa od reguły.
  Pozdrawiam-powodzenia.
 • Level 25  
  Kiedyś robiąc pion w takim TV zauważyłem,że do przetwornicy ktoś wczesniej włozył BU508. Telewizor już pracował prawidłowo ale chciałem zrobić jeszce lepiej i załozyłem BUT11 "jak książka pisze" i.. poleciał natychmiast. Nie miałem czasu analizować sytuacji i włozyłem do niego to BU i TV pracuje bez zarzutu. Może to jest jakiś sposób na uruchomienie, może zdążysz coś zmierzyć zakładając na próbę mocniejszy tranzystor.
 • Level 13  
  Dostosowałem sie do rady kolegi" Indyczes". Po włączeniu TV ponowne uszkodzenie BUT oraz R 622.Podstawiłem w miejsce BUT tranzystor
  BU 508 i ku kojemu zaskoczeniu TV odpalił.Podpowiedz kolegi "domint"
  zakończyła się pełnym sukcesem.Dziękuję wszystkim za zainteresowanie .Temat uważam za zamknięty.
 • Level 33  
  Witam.
  Ja się nie spotkałem z takimi cudami,może miałeś trefne BUT11AF,obecnie dużo tego badziewia na rynku,jeśli spojrzeć w katalog to jest tylko różnica w napięciu kolektora i mocy,ale jak tranzystor uszkadza się na wejściu to coś nie tak,rozumiem gduby uszkadzał się po jakimś czasie pracy.Ja osobiście nie kupuję tranzystorów po śmiesznie niskiej cenie,jakość musi kosztować.Stąd my serwisanci mamy czasami takie problemy.