Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka Candy EVO4 1274LW MPS - wyświetlacz nie chce zgasnąć

mwarzy 03 Dec 2013 09:07 1911 7
    mwarzy
    Level 12  
    Koledzy, mam mały problem. Jakieś 2 miesiące temu kupiłem pralkę Candy. Użyłem ją dwa razy i zauważyłem, że po skończeniu prania, po przekręceniu pokrętła w pozycję „OFF” wyświetlacz LCD na pralce przechodzi z koloru białego (podczas pracy tło wyświetlacza jest białe, a napisy czarne) na czarny (cały wyświetlacz jest czarny) , ale nie gaśnie do końca, tylko jest tak jakby na czarno lekko podświetlony, widać to dobrze podczas zgaszonego światła w łazience. A to oznacza, że pralka podczas gdy nie pracuje pobiera energię. Rozwiązaniem jest wyciągnięcie wtyczki z kontaktu (wówczas wyświetlacz gaśnie całkowicie), ale nie za bardzo mi się to chce robić za każdym razem. Wiem, że pralka jest na gwarancji, ale zgubiłem gdzieś dowód zakupu i nie chcą mi uznać karty gwarancji bez dowodu zakupu. A nie za bardzo mam ochotę płacić za naprawę pralki którą jak na razie użyłem 2 razy i na razie próbuję własnymi siłami. Zastanawiam się, czy to nie dałoby się naprawić samemu, czy to nie jest coś prostego, czy np. jakiś kabel jest gdzieś źle podłączony, albo może ja źle podłączyłem do kontaktu. Może macie jakieś pomysły, albo ktoś z Was miał podobny problem.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    movzx
    Level 39  
    mwarzy wrote:
    A to oznacza, że pralka podczas gdy nie pracuje pobiera energię.
    I będzie pobierać, jak każdy sprzęt wyposażony w stan czuwania. Rozwiązanie - wyłącznik sieciowy lub wyjmowanie wtyczki z gniazdka w razie jego braku.
    Podstaw do reklamacji nie ma, o ile sprzęt zużywa w stanie czuwania mniej niż 0,5W (wymóg unijny).
    mwarzy
    Level 12  
    movzx wrote:
    mwarzy wrote:
    A to oznacza, że pralka podczas gdy nie pracuje pobiera energię.
    I będzie pobierać, jak każdy sprzęt wyposażony w stan czuwania. Rozwiązanie - wyłącznik sieciowy lub wyjmowanie wtyczki z gniazdka w razie jego braku.
    Podstaw do reklamacji nie ma, o ile sprzęt zużywa w stanie czuwania mniej niż 0,5W (wymóg unijny).

a to mnie zaskoczyłeś :-). nie znam się aż tak dobrze na pralkach, ale wydawało mi się, że jak przekręcę pokrętło w pozycję "OFF" to oznacza że pralka jest całkowicie wyłączona, a nie w stanie czuwania... dotychczas miałem pralki bez wyświetlacza elektronicznego z pokrętłem mechanicznym i tam nie było problemu, ale w tym modelu co mam teraz pokrętło jest mechaniczne ale efekt kręcenia pokrętłem widoczny jest na ekranie lcd... a co oznacza stan czuwania w przypadku tej pralki? zaznaczam że nie chodzi mi o sytuację że ustawiam pranie z opóźnieniem np 4 godzinnym i wyświetlacz świeci na czarno, ale chodzi mi o sytuację, że np pralka skończyła prać, po czym ja ją pokrętłem wyłączam w pozycje OFF ale ekran jest niby czarny ale nie wyłączony tylko świeci lekko na czarno...
    movzx
    Level 39  
    mwarzy wrote:
    wydawało mi sie, ze jak przekręce pokrętło w pozycję "OFF" to oznacza ze pralka jest całkowicie wyłączona, a nie w stanie czuwania...
    To zależy wyłącznie od konstrukcji. Opisane zachowanie wskazuje, że przynajmniej niektóre elementy pralki (elektronika) są zasilane w pozycji "off".
    mwarzy wrote:
    pokretlo jest mechaniczne ale efekt
    Cała "mechanika" kończy się na tym pokrętle. Zupełnie inna konstrukcja niż "kręcone" programatory.
    mwarzy wrote:
    co oznacza stan czuwania w przypadku tej pralki?
    Jak wyżej - wyświetlacz jest pusty, elementy wykonawcze nie zasilane - i pewnie niewiele więcej.

PS. Proszę konsekwentnie korzystać z polskich znaków.
    gugu2
    Level 13  
    i jak z ta pralka candy ? jak sie sprawuje ?
    mwarzy
    Level 12  
    Okazało się, że ten cały wyświetlacz był niesprawny od początku, tzn. że to jego podświetlenie w pozycji OFF nie gasło i to była usterka. Ponieważ była pralka na gwarancji, zgłosiłem konieczność naprawy. Przyjechał ktoś z serwisu i wymienił cały wyświetlacz. Teraz wyświetlacz gaśnie całkowicie gdy przekręcam pokrętło w pozycję OFF. Pralka działa jak na razie bez zarzutu poza tą ,wydaje się usterką fabryczną, związana z wyświetlaczem w momencie zakupu.
    gugu2
    Level 13  
    a jak oceniasz programy mix power system / ?
    mwarzy
    Level 12  
    Wiesz, jakoś to pierze. A czy są jakies wieksze oszczednosci na energii to nie wiem,nie dokonywalem pomiarów. Ale w instrukcji obslugi piszą ze rzekomo to oszczedza sporo energii...