Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kaloryfer głowica Jan k - kaloryfer nie grzeje

t1kt4k 03 Dec 2013 10:42 3783 6
 • #1
  t1kt4k
  Level 9  
  Witam jestem tutaj nowy. Od razu przepraszam za powielanie tematu. Sprawa jest tego typu. Kaloryfer w łazience nie trzyma ciepla. Włączam go na noc a rano jest zimny. Wieczorem nagrzewa się momentalnie przy czym jest bardzo gorący cały od góry do dołu. Rano cały zimny. Czego to może być przyczyna? Głowica jest firmy Jan k . Mieszkanie w bloku wynajmowane. Wczoraj dzwoniłem do własciciela twierdzi ze grzejnik ma w sobie termostat który blokuje się w momencie osiągnięcia temperatury. Fajnie tylko dlaczego jej nie trzyma. (wogole wydaje mi się to jakaś bujdą) bo w pokoju działa cały czas. Kaloryfer w lazience jest wyzej niż w innych pomieszczeniach. Moze coś poradzicie :) Pozdrawiam
 • #2
  Mechaniorek
  Level 10  
  Nie jestem biegły w hydraulice, raczej samoukiem, ale grzejnik zachowuje się tak jakbyś nagrzał go i potem zakręcił kurek, więc może faktycznie głowica odcina dopływ ciepła.
 • #3
  kudłaty79
  Level 15  
  Witam .

  Odkręć pokrętło termostatu, będzie on wtedy otwarty cały czas.
  Czy jest inny termostat( elektroniczny np. od sterownia kotłem ) ?
 • #4
  FOSGEN1
  Level 27  
  t1kt4k wrote:
  Fajnie tylko dlaczego jej nie trzyma

  Bo jeszcze nie wymyślili takich, które raz nagrzane trzymają ciepło na zawsze.
  Zdejmij sobie na jeden dzień głowicę i zobacz, czy będziesz zadowolony z efektów. Ogrzewanie masz z ciepłowni czy kocioł w mieszkaniu?
 • #5
  t1kt4k
  Level 9  
  Ogrzewanie mam z ciepłowni. Zapomniałem dodać, że uruchamiam termostat na 3-4 i w tedy tak się dzieje, ale w innym pokoju mam na 2 i jest delikatnie ciepły cały dzień. Nie testowałem jeszcze sytuacji powyzej tych 3-4 ale co to za róznica skoro i tak nagrzewa się na maksa a potem coś odcina. Przecież kaloryfer powinien chociaż delikatnie być ciepły.
 • #6
  FOSGEN1
  Level 27  
  Spróbuj zdjąć głowicę. Może mieć jakąś skuchę.
 • #7
  t1kt4k
  Level 9  
  Sprawa rozwiązana po roku. Wymiana termostatów na nowe. Zamykam sprawę.