Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kaloryfer głowica Jan k - kaloryfer nie grzeje

t1kt4k 03 Dec 2013 10:42 3783 6
    t1kt4k
    Level 9  
    Witam jestem tutaj nowy. Od razu przepraszam za powielanie tematu. Sprawa jest tego typu. Kaloryfer w łazience nie trzyma ciepla. Włączam go na noc a rano jest zimny. Wieczorem nagrzewa się momentalnie przy czym jest bardzo gorący cały od góry do dołu. Rano cały zimny. Czego to może być przyczyna? Głowica jest firmy Jan k . Mieszkanie w bloku wynajmowane. Wczoraj dzwoniłem do własciciela twierdzi ze grzejnik ma w sobie termostat który blokuje się w momencie osiągnięcia temperatury. Fajnie tylko dlaczego jej nie trzyma. (wogole wydaje mi się to jakaś bujdą) bo w pokoju działa cały czas. Kaloryfer w lazience jest wyzej niż w innych pomieszczeniach. Moze coś poradzicie :) Pozdrawiam
    Mechaniorek
    Level 10  
    Nie jestem biegły w hydraulice, raczej samoukiem, ale grzejnik zachowuje się tak jakbyś nagrzał go i potem zakręcił kurek, więc może faktycznie głowica odcina dopływ ciepła.
    kudłaty79
    Level 15  
    Witam .

Odkręć pokrętło termostatu, będzie on wtedy otwarty cały czas.
    Czy jest inny termostat( elektroniczny np. od sterownia kotłem ) ?
    FOSGEN1
    Level 27  
    t1kt4k wrote:
    Fajnie tylko dlaczego jej nie trzyma

Bo jeszcze nie wymyślili takich, które raz nagrzane trzymają ciepło na zawsze.
    Zdejmij sobie na jeden dzień głowicę i zobacz, czy będziesz zadowolony z efektów. Ogrzewanie masz z ciepłowni czy kocioł w mieszkaniu?
    t1kt4k
    Level 9  
    Ogrzewanie mam z ciepłowni. Zapomniałem dodać, że uruchamiam termostat na 3-4 i w tedy tak się dzieje, ale w innym pokoju mam na 2 i jest delikatnie ciepły cały dzień. Nie testowałem jeszcze sytuacji powyzej tych 3-4 ale co to za róznica skoro i tak nagrzewa się na maksa a potem coś odcina. Przecież kaloryfer powinien chociaż delikatnie być ciepły.
    FOSGEN1
    Level 27  
    Spróbuj zdjąć głowicę. Może mieć jakąś skuchę.
    t1kt4k
    Level 9  
    Sprawa rozwiązana po roku. Wymiana termostatów na nowe. Zamykam sprawę.