Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Gorenje problem. - krótkie postoje lodówki

Qdziu 03 Gru 2013 10:57 1722 1
  • #1 03 Gru 2013 10:57
    Qdziu
    Poziom 9  

posiadam lodówkę Gorenje RK2 i mam z nią niemały problem. Zużycie prądu na 13 dni to 20 kWh. To troche dużo na taką lodówkę gdzie wg. poducenta zużycie prądu powinno byc 2x mniejsze bo wg. producenta to 0,693kWh/24h. Zgłaszałem problem do serwisu gorenje bo lodówka jeszcze miała gwarancje. Za pierwszym razem serwisant stwierdził że gaz uciekł i doładował gazu (R600a). Ale po upływie 2 miesięcy lodówka ma znów duże zużycie prądu. Wiec zgłosiłem jeszcze raz do serwisu problem bo przestoje lodówki to 15min a pracy 50 min. Każde otwarcie lodówki powoduje załączenie się agregatu. Temperatura w lodówce nastawiona jest na 6' Celsjusza. Za drugim razem serwisant stwierdził że gaz w lodówce jest ok i nie trzeba go dobijać. Stwierdził: że jakaś tam rurka koło agregatu jest zimna i że plecy lodówki od wew. są chłodne. Od siebie dodam że chłodnica z tyłu lodówki tylko w jednej z giętych rurek jest gorąca a reszta chłodnicy zimna w czasie pracy agregatu. Nie wiem co robić lodówka nowa (2lata) czy po prostu takie zużycie ma być i tyle.....

0 1
  • #2 04 Gru 2013 23:47
    zibi1971
    Poziom 30  

witam
    prawdopodobnie gaz ponownie uciekł, bez zlokalizowanie nieszczelności to jak pompowanie dziurawej opony,jeśli masz jeszcze gwarancje to naciskaj serwis( grają zapewne na zwłokę) na wymianę sprzętu bo kolejne nabicie gazu jest bez sensu, jeśli już po gwarancji to rozglądaj się powoli za nową lodóweczką

-1