Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite Pro L450 - Wysokie zużycie procesora, filmy się zacinają

03 Gru 2013 11:56 1755 4
  • Poziom 7  
    Mam 2 laptopy Toshiba Satellite Pro L450 i z obydwoma ten sam problem. Otóż podczas pracy na nich a w szczególności oglądania filmów z youtube laptopy się zacinają (tną głos i obraz) a zużycie procesora jest 100%. Podczas np. tylko przeglądania stron www zużycie procesora również jest bardzo duże i ich praca jest wolniejsza niż powinna być. Nie czuć od spodu żeby laptop się przegrzewał (obudowa nie robi się gorąca). Wgranie nowego systemu nie pomogło. Laptopy nie mają też najgorszych parametrów: jeden ma: procesor 2.2GHz, pamięc 4RAM dysk 250GB natomiast drugi: procesor 2.2GHz, pamięć 2RAM, dysk 160GB. Obydwa maja oryginalnie wgranego Windows 7 64-bit.
    Dodam, że jednego mam już ok 3 lata i dopiero od około pół roku zaczął wolniej pracować.
    Czy ktoś ma pojęcie co może być przyczyną takiego stanu obydwu laptopów?
    Procesor? Karta graficzna? Czy może jeszcze coś innego? Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    Jakiej przeglądarki używasz??
    Zauważyłem ze ostatnie wersje Firefoxa maja tendencje do obciążania systemu.
    Spróbuj innej przeglądarki.
  • Poziom 7  
    Od dłuższego czasu używam Google Chrome.
  • Poziom 24  
    A próbowałeś na innych przeglądarkach np. Opera, Safari, internet Explorer lub parę innych egzotów jak Maxthon, czy tez K-Meleon.
    Jest możliwym ze jakaś apka w Chrome ci wariuje.
  • Poziom 31  
    Podaj z obu laptopów zrzuty ekranu z programu ProcessExplorer w momencie gdy zużycie procesora jest największe.

Jeżeli generalnie obciążenie występuje przy pracy na systemie proszę wykonać czyszczenie
    AdwCleaner (Scan - Clean) i Mbam (po aktualizacji pełne skanowanie i czyszczenie)
    http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
    https://www.malwarebytes.org/

Być może tnie tak bardzo bo włączone są aktualizacje Windows albo innych programów.
    Trzeba by je wyłączyć a jeśli to wirusy/robaki - usunąć.