Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator medyczny z USA - Hypoxico Everest Summit II

03 Gru 2013 12:21 5679 9
  • Poziom 7  
    Witam. Jestem zupełnym laikiem, dlatego potrzebuję państwa porady. Zakupiłem generator medyczny (namiot tlenowy) z przeznaczeniem na rynek USA. Jego specyfikacja jaką znam to 110V, 5amper, 60HZ. Generator pobiera podobno około 600W.

Czy oby spokojnie chodził w Polsce wystarczy kupić przetwornice z 240V na 110V o mocy 800W? Martwi mnie tylko ta częstotliwość 60HZ ponieważ przetwornica zmienia tylko napięcie, a częstotliwość zostaje na poziomie 50HZ. Proszę o porady w tej sprawie.

Pozdrawiam
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Kolega nie podał modelu urządzenia. Z tego powodu nie można określić jakie są wymagane parametry zasilania. Większość urządzeń produkowanych w USA jest fabrycznie przygotowana na możliwość adaptacji do warunków Europejskich. Może to być kwestia przepięcia zwory w układzie zasilania, zmiana odczepu transformatora. W tym przypadku niekoniecznie częstotliwość sieci zasilającej jest istotna.
  • Poziom 26  
    Raczej tylko 110V. Na blaszce masz napisane 100-240V wówczas jest trafo z 2 odnogami czy tylko 110V?

To jest koncentrator tlenu i buduje się go jak najtaniej. I może nie mieć wcale transformatora tylko od razu pompę 110V.
    Jeśli jest to na zeolicie to tak własnie będzie ale w ulotce nie widzę info jak to działa.

Kupienie trafo 800W lub przezwojenie tego ma niewielki sens.
    Koncentrator kupisz już za 600pln. Trafo ok 300pln
    http://allegro.pl/listing/listing.php?string=...ator+tlenu&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y
  • Poziom 7  
    To niestety nie jest koncentrator tlenu. Hypoxico działa inaczej. Ten generator pobiera powietrze z zewnątrz, czyli z pokoju w którym się znajduje i tłoczy powietrze o zmniejszonej ilości tlenu rurką do szczelnego namiotu. Regulację ilości O2 w powietrzu ustawia się na generatorze. Nowy sam generator kosztuje 3500 dol, czyli drogo. Słyszałem opinie, iż na przetwornicy powinien chodzić prawidłowo, choć zmniejszona ilość Hz wpłynie na wolniejsze obroty silnika, a tym samym spadnie trochę jego moc. Gdzieś ktoś mi też wspomniał o falowniku. Nie znam się, dlatego proszę jeszcze raz rozpatrzyć ten przypadek.
  • Poziom 26  
    A sory czyli to działa odwrotnie zmniejsza ilość tlenu.

Więc żeby podpiąć falownik musiał byś ominąć sterowanie. I sterować tylko obrotami pompy na falowniku włąsnie hz mi najczęściej czyli jak ci mówi logika więcej hz większa szybkość :)
    Teoretycznie możliwe ale już lepiej kupić to trafo. I nie musiał byś się ani znać ani nic zmieniać.

Co do tego jak to wpłynie na silnik
    teoretycznie
    spadnie mu moc o 1/6 ale jednocześnie wzrosną obroty o 1/6
    W praktyce nie odczujesz różnicy. max 10%

W praktyce uzwojenia są takie same
    zmienia się jedynie cos f czyli wzrost zużycia energi. Ale za takie coś płacą tylko firmy a nie osoby prywatne.
    Ty zapłacisz za zużycie energii przez trafo. A ile? To zależy jakie trafo kupisz.
    Tak jak podałeś w przykładzie ok 800W a nie 600W
  • Poziom 26  
    tak spokojnie.
    Tylko wybierz raczej z obudową chyba że chcesz trafo zamontować w środku i zmienić tylko kabel na polską wtyczkę. Nie wiadomo czy jest tyle miejsca wewnątrz.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za konsultacje. Tak, kupię z obudową, ponieważ będzie na zewnątrz. Nie chcę tego rozbierać.

Pozdrawiam użytkowników elektroda.pl
  • Poziom 1  
    witam…kupilem rowniez ten sprzed z USA..mozesz mi kolego doradzic czy ten transformator 600w zdal egzamin?? bo nie wiem ktory kupic…pozdrowienia