Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta 2010 - 1.6tdci żótła lampka ostrzegawcza obecności paliwa w oleju

03 Gru 2013 12:27 10611 3
  • Poziom 14  
    Witam,

mam pytanie związane z tą kontrolką niby błahe, jednak nie wiem:

Dwa dni temu zapalił się ta kontrolka podczas jazdy ( zółta barwa, kontrolka jak w temacie według instrukcji forda ''obecności paliwa w oleju, niezwłocznie wymień olej'').

Auto ma dpf jezdzi na bardzo krótkich dystansach choć kontrolka dpf nigdy się nie zapaliła jeszcze.

Do rzeczy olej był wymieniony w czerwcu na oczywiście dostosowany do dpf przejechane raptem 4tys km.

Czy jak podaje instrukcja, zmienić olej ? Kontrolka zgaśnie ?

Coś nie chce mi się w to wierzyć, jaki tam jest czujnik który potrafi na aucie zmierzyć obecność paliwa w oleju ?

Jedyne logiczne wytłumaczenie czemu w oleju miało by być paliwo to próba oczyszczenia dpf-a przez sterownik silnika ?

Auto ma niecałe 60tys km udokumentowanego przebiegu.

Dodam że na wyświetlaczu na środku pojawia się komunikat o konieczności skasowania wymiany oleju/ kasowanie inspekcji.

Tylko czy wystarczy skasować inspekcję, czy tak kontrolka według tego co pisze w instrukcji forda podaje że olej jest rozcieńczony paliwem i nalezy go ''niezwłocznie'' wymienić.

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Przecież to w miarę nowe auto, po co żulisz, wymień co trzeba i cześć...i wtedy zadawaj pytania lub lepiej oddaj do serwisu lup porządnego warsztatu

FrOsT18 napisał:
    Coś nie chce mi się w to wierzyć

Obsługa silnika nie ma nic w spólnego z wiarą tylko z wiedzą...
  • Poziom 14  
    autoas napisał:
    Przecież to w miarę nowe auto, po co żulisz, wymień co trzeba i cześć...i wtedy zadawaj pytania lub lepiej oddaj do serwisu lup porządnego warsztatu

FrOsT18 napisał:
    Coś nie chce mi się w to wierzyć

Obsługa silnika nie ma nic w spólnego z wiarą tylko z wiedzą...

Czyli nie znasz odpowiedzi ? Wystarczy jedno zdanie zamiast głupich docinków.

Prościej zapytam, czy ta kontrola może się świecić z powodu nie wykasowanej inspekcji olejowej ?

Czy tez jak mówi instrukcja, jednoznacznie sterownik widzi(jak ?) ropę w oleju i należny koniecznie wymienić olej. Pytam bo olej do dpf-a tani nie jest.

Co do mojej wiedzy to chyba nikt nie wie wszystkiego, dlatego tez zapytałem i utworzyłem temat od tego chyba jest forum( przed załozeniem tematu szukałem odpowiedzi, jednak nikt tego jednoznacznie nie wyjaśnił)?
  • Poziom 14  
    I co Panowie bez pomysłów ? :)