Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technicolor tc7200 upc - uszkodzony przewód

03 Gru 2013 12:49 5790 22
  • Poziom 2  
    Posiadam modem technicolor tc7200 w upc. Niestety, modem ten spadł na ziemie i przestał działać (tzn łączyć, bo włącza się)
    Po poruszaniu kablem (cabelcon 4.9, gruby biały kabel wchodzący do modemu) połączył się. I tak jest, że jak się kablem nie rusza to działa, czasami dioda DS siępali a dioda US miga, jednak w innym ułożeniu kabla, modem z siecią się łączy.
    Wejście wydaje się tak jakby poluzowane, czy można jakoś dokręcić kabel, naprawić to wejście na własną rękę w upc ?
    Bo ceny wezwania technika to 50 złotych, a nie wiem czy oni w ogóle naprawiają, czy od razu wymieniają (200 złotych) no i jak jest uszkodzenie i wymieniają to się płaci od razu za wymianę + karę, czyli cała wizyta technika 450, czy 250?
    Może ktoś się orientuje? Bo to dość duża suma jest.

Przepraszam, za ogromny brak wiedzy w tym poście, ale kompletnie się nie znam, dlatego proszę o jakieś porady.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Problem jest z połączeniem RF - pewnie wystarczy zarobić nowy wtyk "F".
  • Poziom 2  
    Mbo, jeżeli dam to fachowcowi, on to zrobi bezproblemowo tak?
    I upc się nie skuma, bo obawiam się że jak wpadnie fachowiec, to powie że zepsułem modem, weźmie karę 200 złotych, wymianę 200 złotych i wizytę 50. Więc lepiej próbować na własną rękę?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    pastylek napisał:
    Wejście wydaje się tak jakby poluzowane, czy można jakoś dokręcić kabel, naprawić to wejście na własną rękę w upc ?
    Bo ceny wezwania technika to 50 złotych, a nie wiem czy oni w ogóle naprawiają, czy od razu wymieniają (200 złotych) no i jak jest uszkodzenie i wymieniają to się płaci od razu za wymianę + karę, czyli cała wizyta technika 450, czy 250?
    Może ktoś się orientuje? Bo to dość duża suma jest.
    Kabel nie ma prawa się poluzować, bo powinien tam być założony wtyk zaciskany/kompresyjny, chyba, że technik przy instalacji odwalił fuszerkę. Po prostu go dokręć porządnie do modemu, a z drugiej strony do gniazdka. Jak uporasz się z wtykiem to zaloguj się na modem i sprawdź sygnał dla downstreamu/upstreamu. Jeśli sygnał będzie poza zakresem to jest podstawa do bezpłatnego wezwania serwisu. Technik powinien zrobić wtyk/wymienić modem (będzie miał zamiennik przy sobie). Jeśli uszkodziłeś modem w wyniku upadku (nie chwal się tym) i ich serwis to stwierdzi to naliczą opłatę, ale przy braku ewidentnych śladów (również w środku) raczej nic Ci nie grozi.
  • Poziom 2  
    Nie no źle mnie zrozuieliście, kabel jest w porządku, to dalej, co wystaje z modemu jest poluzowane, otworzyłem modem i mogę ruszać tym co wchodzi do takiej jakby srebnej skrzyneczki w środku, sam kabel i całość wokół niego wydaje się w porządku.
    Więc co, dzwonić do serwisanta ?
    Myslicie że oni to naprawią, podejmą się próby w ogóle, bo łatwiej im pewnie dać nowy ?
    Na własną rękę rozumiem że nie wolno naprawiać?
  • Poziom 43  
    pastylek napisał:
    technicolor tc7200 upc - uszkodzony przewód
    pastylek napisał:
    Nie no źle mnie zrozuieliście, kabel jest w porządku
    Przewód to jednak co innego niż wejście na koncetryk.
    pastylek napisał:
    otworzyłem modem i mogę ruszać tym co wchodzi do takiej jakby srebnej skrzyneczki w środku, sam kabel i całość wokół niego wydaje się w porządku.
    Co Cię podkusiło?
    pastylek napisał:
    Myslicie że oni to naprawią, podejmą się próby w ogóle, bo łatwiej im pewnie dać nowy ?
    Dadzą inny, a Twój odeślą na serwis. Mechaniczne uszkodzenia, ślady rozkręcania itp. mogą zostać zauważone. Jeśli w zleceniu mają adnotację, że dali nowy, to mogą obciążyć. Jednak nie ma sensu martwić się na zapas, równie dobrze sprawa może rozejść się po kościach.
    pastylek napisał:
    Więc co, dzwonić do serwisanta ?
    A jaki masz sygnał? Zgłoszenie musi mieć jakiś sensowny powód, aby wizyta technika była bez kosztów.
  • Poziom 9  
    witam,
    podepnę się do tematu. serwisant (sierota) zakładając mi internet z UPC wyjął mi gniazdko "Gniazdo antenowe RTV-2xSAT końcowe, mechanizm - Berker Hager" no i zrobił przedłużki Cablecon 4.9 i podłączył do routera. Czy wtyki te cablecon 4.9 są zdejmowalne? czy można zdjąć i podłączyć normalnie po ludzku do gniazdka bo nie ścierpię tego jak to wygląda... był remont i po to było to robione żeby miało ręce i nogi. Jeśli trzeba mogę przesłać zdjęcia...
  • Poziom 43  
    Daj zdjęcia.
  • Specjalista Sieci, Internet
    ala123 napisał:
    serwisant (sierota) zakładając mi internet z UPC wyjął mi gniazdko "Gniazdo antenowe RTV-2xSAT końcowe, mechanizm - Berker Hager"

I prawidłowo - takie gniazdo się do internetu kablowego nie nadaje.
    ala123 napisał:
    Czy wtyki te cablecon 4.9 są zdejmowalne?

Raczej są kompresyjne - to ich nie zdejmiesz.

Technika nie interesuje Twoje gniazdo - ma zamontować usługę, która ma działać.
  • Poziom 43  
    Technik pewnie zrobił poprawnie technicznie, ale nie estetycznie. Może można coś zaradzić.
  • Poziom 9  
    KOCUREK1970 napisał:
    ala123 napisał:
    serwisant (sierota) zakładając mi internet z UPC wyjął mi gniazdko "Gniazdo antenowe RTV-2xSAT końcowe, mechanizm - Berker Hager"

I prawidłowo - takie gniazdo się do internetu kablowego nie nadaje.
    ala123 napisał:
    Czy wtyki te cablecon 4.9 są zdejmowalne?

Raczej są kompresyjne - to ich nie zdejmiesz.

Technika nie interesuje Twoje gniazdo - ma zamontować usługę, która ma działać.

Masz rację też mnie dziwi fakt że internet jest puszczany kablem koncentrycznym...ale chyba można podpiąć koncentryka do niego , bo gniazdko ma wtyk F i koncentryk i do routera i chyba będzie działa i raczej żadnych zakłóceń nie będzie jak to mówił serwisant.
    Mam puszczoną skrętkę przez ścianę i gniazdko i wychodzi na korytarz i też nie dało radę , no bo nie jak sierota powiedziała...

Dodano po 1 [minuty]:

jurek.adam napisał:
    Technik pewnie zrobił poprawnie technicznie, ale nie estetycznie. Może można coś zaradzić.

bardzo nieestetycznie, później wrzucę zdjęcia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Twoje gniazdko nie będzie działać - na na wyjściu SAT przepuszcza tylko częstotliwości używane przez TV satelitarną.

Musiałbyś dostać odpowiednie gniazdko od UPC.

Sprawdź czy dzwoniąc do BOK coś uzyskasz w związku z partyzantką instalatora.
  • Poziom 43  
    Żadna partyzantka, zrobił poprawnie tylko nieładnie. UPC podobnie jak inni dostawcy daje tylko gniazda natynkowe więc co najwyżej monter mógł dać takie obok i też byłoby brzydko.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gniazdo natynkowe bez obudowy bez problemu by się zmieściło w puszcze.

Poprawnie to nie jest - gniazdko TV z wyjściem DATA ma odpowiednie tłumienia dla DS i US i filtruje zbędne rzeczy.
  • Poziom 9  
    to co mam zrobić lub się zapytać ?
  • Poziom 43  
    mbo napisał:
    Gniazdo natynkowe bez obudowy bez problemu by się zmieściło w puszcze.
    Gniazda natynkowe jakie stosują mają (dość duże) obudowy do montażu na ścianie i w/na puszce nie da rady zamontować.

mbo napisał:
    Poprawnie to nie jest - gniazdko TV z wyjściem DATA ma odpowiednie tłumienia dla DS i US i filtruje zbędne rzeczy.
    Gdyby sygnał był nieprawidłowy nie mógłby zarejestrować modemu w sieci, bo tak to u nich działa. Poza tym tu podłączony jest sam modem więc technik raczej nie popełnił błędu poza faux-pas estetycznym.

Dodano po 14 [minuty]:

ala123 napisał:
    to co mam zrobić lub się zapytać ?
    Nabyć i zamontować we własnym zakresie zakresie moduł Berkera (nie widziałem takiego, trzeba popytać sprzedawcę/dystrybutora) pasujący do tego gniazda albo coś w tym stylu:
    http://www.dipol.com.pl/gniazdo_gis-f1-1-n_na...idualnych_instalacji_satelitarnych_R62185.htm

Zgłosić do UPC zastrzeżenia do montażu jeśli chodzi o efekt wizualny jeśli uznają to wyślą technika i wtedy dać mu swój element i kazać ładnie zrobić.
    ala123 napisał:
    Mam puszczoną skrętkę przez ścianę i gniazdko i wychodzi na korytarz i też nie dało radę , no bo nie jak sierota powiedziała...

Skoro do działania usługi jest potrzebny modem kablowy w mieszkaniu abonenta (i tylko w mieszkaniu abonenta może być zamontowany) - to co innego miał powiedzieć?.

I proszę na przyszłość nie określać tak ludzi - samemu nie mając bladego pojęcia jak dana usługa działa - ale jak to w Polsce bywa (i po Twoim wpisie też tak wnoszę), sami specjaliści wszędzie...

Bierzesz kropelkę (taki klej) i przykleić ten latający czołowy plastik do ramki gniazdka - kabel i tak wystawać będzie, czy kupisz coś innego, czy zrobisz tylko tak.

Skoro jest tylko net, to monter uznał, że żadne gniazdko, zwrotnica nie jest potrzebne (gdyby założył, i była by kontrola, mogli by to zakwestionować, i to nie operator by zapłacił tej firmie za usługę, ale ta firma operatorowi za "próbę naciągnięcia operatora na dodatkowe koszty" - to tak w skrócie by wyglądało).
    Wszyscy dziś w firmach tylko patrzą na koszty - a, że ceny usług idą w dół (bo idą), a koszty idą w górę (bo idą), to "tną" w firmach wydatki jak tylko mogą.
  • Poziom 9  
    Tylko szanowny kolego ja mam moduł Berkera taki http://www.dobregniazdka.pl/gn-rtv-koncowe-b-kwadrat-bialy-4846-4846 i był on w gniazdku zamontowany... ale ten monter go zjadł i powiedział właśnie że na silikon se Pan sklei i będzie dobrze to go wyśmiałem i powiedziałem żeby podłączył do tego, a on że będą zakłócenia/tłumienia... jak jest teraz to też są zakłócenia bo są przelotki , a i nie mając takiego gniazdka nie mogę podłączyć kablówki z UPC... wizji makroekonomicznej nie chce słuchać wybacz.
    @ala123
    Ale do kogo masz pretensje - do mnie?.
    Monter zrobił to prawidłowo - Ty się uparłeś/łaś, że chcesz to mieć na takim gniazdku - to nie będzie działać - tyle w tym temacie.

UPC obecnie nie oferuje i nie zakłada już żadnych gniazd, ba, nawet zwrotnic multimedialnych (to jest jeszcze czasami stosowane - ale NIE wpuszczana zwrotnica w ścianę) - tylko, że nie założy nawet takiej zwrotnicy, bo nie ma do tego uzasadnienia.
    Co do przelotek - trzeba było zostawić 1 mb przewodu wystającego ze ściany, a nie zakładać gniazdko od czapy, potem instalować kablówkę, która z RTV nie ma nic wspólnego.
    Masz podane rozwiązanie na obecnym etapie (moje i Kolegi @jurek.adam ) - co zrobisz to Twoja sprawa.

I poproszę o kolejnego minusa za post - wszak to moja wina, że nawet nie potrafisz skorzystać z porad tu udzielonych.
  • Poziom 43  
    ala123 napisał:
    mam moduł Berkera taki http://www.dobregniazdka.pl/gn-rtv-koncowe-b-kwadrat-bialy-4846-4846 i był on w gniazdku zamontowany... ale ten monter go zjadł i powiedział właśnie że na silikon se Pan sklei i będzie dobrze to go wyśmiałem i powiedziałem żeby podłączył do tego, a on że będą zakłócenia/tłumienia... jak jest teraz to też są zakłócenia bo są przelotki , a i nie mając takiego gniazdka nie mogę podłączyć kablówki z UP
    Zrozum, że monter nie mógł użyć tego Berkera, bo ono tam nie pasuje do instalacji pod kątem technicznym.

Alternatywą było puszczenie nowego kabla przy listwie przypodłogowej i montaż gniazda natynkowego (tak robią wszystkie kablówki), ale to pod względem estetyki wręcz masakra, dlatego masz mniejsze zło.
  • Poziom 9  
    Koledzy podepnę się do tematu. Potrzebuje przedłużyć kabel koncentryk do routera UPC. Jaki kabel tam idzie. Znalazłem na allegro gościa z końcówkami CabelCon albo Triset i mi od razu zaciśnie F-ki.
    RG6 czy Triset 113 czy jakiś inny?
    toolpusher napisał:
    RG6 czy Triset 113 czy jakiś inny?

Bierz TRISET 113.