Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr dolnoprzepustowy do przetwornika A/C

publo102 23 Mar 2005 13:27 2151 5
  • #1 23 Mar 2005 13:27
    publo102
    Poziom 10  

Witam,
    potrzebuje schemat filtra na 4kHz takiego, aby charakterystyka dosyc szybko opadala. Przetwornik ma przetwarzac sygnal dzwiekowy na probki 8 bitowe, ale nie wiem jak ostra musi byc charakterystyka filtra, aby przetwornik nie probkowal mi sygnalu powyzej 4 kHz.
    Zna ktos takie cudo??
    W tej chwili mam filtr, ktory dolaczam w zalaczniku, ale nie wiem czy on wystarczy?? Jest to filtr trzeciego rzedu, 18db/oktawe.

Pozdr i dzieki za pomoc.

0 5
  • #2 23 Mar 2005 23:58
    adammc

Poziom 26  

chyba zle narysowales ten filtr mianowicie kondensator 33 ma byc w torze ujemnego sprzezenia zwrotnego tzn z wyjscia do minusa wtedy bedzie ok

a poszukaj w radioelektronikach pt projektowanie filtrow jest tego mnostwo 18 dB troszke malo

0
  • #3 24 Mar 2005 08:29
    arturt134
    Poziom 26  

Jeżeli chcesz to zrobić porządnie, to zastosuj jakiś scalony przetwornik z wbudowanym filtrem antyaliasingowym, np. serii PCM18xx produkcji Texas Instruments. Filtry antyaliasingowe w tych przetwornikach są kombinacją filtru cyfrowego i analogowego, do tego dochodzi oversampling. Wszystko to razem zapewna bardzo dobry sygnał bez stosowania zewnętrznego filtru dolnoprzepustowego.

0
  • #4 24 Mar 2005 10:35
    publo102
    Poziom 10  

adammc napisał:
    chyba zle narysowales ten filtr mianowicie kondensator 33 ma byc w torze ujemnego sprzezenia zwrotnego tzn z wyjscia do minusa wtedy bedzie ok

a poszukaj w radioelektronikach pt projektowanie filtrow jest tego mnostwo 18 dB troszke malo

Niestety zaskocze Cie, bo dobrz ejest narysowany ten filtr i dziala tez dobrze.
    18dB, to serio za malo??

arturt134 - niestety przetwornik A/C mam juz wbudowany w uklad z mikrokontrolerem i nie moge sobie go mzieniac, musze zrobic na tym co mam.
    Ale dzieki za pomoc.

0
  • #5 24 Mar 2005 16:11
    adammc

Poziom 26  

malo bo twoj przetwornik ma kiepska rozdzielczosc i szkoda bu bylo by twoje prubki (szczegulnie malych sygnalow)byly częstowane sygnalami ktore ci nieodpowiadaja

0
  • #6 11 Mar 2007 11:24
    Sw.Mikolaj
    Poziom 15  

Witam, to już jest bardzo stary temat jednak chciałbym kogoś prosić o podanie wzorów na obliczanie pojemności oraz rezystancji tego filtru dla danej częstotliwości granicznej ?

0
  Szukaj w 5mln produktów