Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer 5000 - Schemat sterownika 5000.0301 poszukuje

budzian18 03 Gru 2013 15:32 1602 2
  • #1 03 Gru 2013 15:32
    budzian18
    Poziom 2  

Potrzebuje pilnie do celów dydaktycznych schemat płytki sterownika ( ten na którym są dwa czujniki podciśnienia) . Podaje symbol sterownika: 5000.0301

Jest wogóle szansa taki schemat zdobyc czy producent raczej tego nie udostępnia?

1 2
  • #2 04 Gru 2013 19:43
    budzian18
    Poziom 2  

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaki rodzaj czujnika podciśnienia jest użyty w tym modelu odkurzacza? Zależy mi na podaniu modelu? Jeśli o schemat płytki sterującej jest cieżko

0
  • #3 16 Mar 2014 17:36
    syscorp
    Poziom 2  

Cześć,
    odkopuję temat. dzisiaj rozkręcałem tą zabawkę - prawdopodobnie niesprawny mikrokontroler. Te dwa czujniki podciśnienia, to nic innego jak styki mechaniczne na sprężynkach.
    Kiedy zatkasz dolot powietrza (rura ssąca), zaczyna mocniej ssać z tej rurki, a w rezultacie po przekroczeniu siły sprężynki następuje zwarcie styku.
    Możesz podnieść te plastikowe kapturki i zobaczysz co jest w środku.
    U mnie niestety wygląda na uszkodzenie sterownika. Po przemyciu płytki zauważyłem przeskok iskry w momencie włączania. To prawie na pewno było powodem uszkodzenia uC. Dla serwisantów - proponuję prysnąć lakierem (np plastik70 jeśli mnie pamięć nie myli) po pcb.

1