Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Wymiana g這郾ika w sobwooferze w豉snej roboty (wyrobione zawieszenie)

Przemmeekk 03 Gru 2013 16:11 1833 13
  • #1 03 Gru 2013 16:11
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Witam wszystkich. Mam problem z subwooferem domowej roboty, a mianowicie z g這郾ikiem. Ca造 subwoofer dosta貫m od wujka w kwietniu tego roku. pierwotnie gra w samochodzie, p騧niej u mnie w pokoju. Gra bardzo przyjemnie, schodzi nisko (oko這 35Hz w moim pokoju), bas by ciep造 i przyjemny. Wszystko by這 super do dzi. S逝cha貫m troszk g這郾iej i zacz窸y mnie niepokoi dziwne, do嗆 g這郾e d德i瘯i podczas drgania membrany. S造sza貫m co podobnego kilka dni wcze郾iej, ale by這 to na tyle ciche, 瞠 w og鏊e mi to nie przeszkadza這 i ola貫m spraw. Postanowi貫m wykr璚i g這郾ik, poniewa by貫m prawie pewien, 瞠 to wina albo dolnego zawieszenia albo g鏎nego. Niestety obawy si potwierdzi造 - g鏎ne zawieszenie zacz窸o si sypa.
    Wed逝g moich przypuszcze g這郾ik ma oko這 10 lat. Jest to jaki niszowy model - Tonsil SW1301S (new S line) 4Ω, 100 Watt RMS.

No i tutaj zwracam si do ludzi, kt鏎zy maj o tym poj璚ie. Jak dla mnie zawieszenie nie nadaje si do regeneracji, poniewa takiego zawieszenie nigdzie pewnie nie kupie, a sklei to stare, zepsute jest bez sensu, bo mo瞠 i pomog這by na kilka dni, tygodni a p騧niej w innych miejscach zacznie puszcza (w tej chwili wida jeszcze 2 inne dziury w zawieszeniu).
    W tym przypadku jedyn s逝szn decyzj by豉by wymiana g這郾ika. No w豉郾ie i to pojawia si problem... Trzeba znale潭 g這郾ik kt鏎y by zagra w tej budzie. Poni瞠j podaje wymiary obudowy. Niestety tylna 軼ianka jest pod k徠em a to dodatkowo komplikuje spraw...

Wymiary:

Szeroko嗆 - 55cm
    Wysoko嗆 - 39cm (nie licz帷 obicia drewna)
    G喚boko嗆 - 20cm (w g鏎ze obudowy) oraz 38cm (na dole obudowy)

Wymiary budy mierzy貫m od zewn徠rz. Wszystkie 軼ianki wykonane s z MDF'u o grubo軼i 2cm czyli od tych wszystkich wymiar闚 nale瘸這by odj望 te 2cm minimum.

Obudowa to Bass Reflex, poni瞠j podaje wymiary BR'u:

D逝go嗆 - 16cm
    字ednica - 8cm

Nap璠zam g這郾ik wzmacniaczem STX A138 - 100 Watt przy 4Ω

Prosz o pomoc, bo sam przypuszczam nie b璠 w stanie nic wykombinowa, a chcia豚ym, 瞠by jako to zagra這. Dodaje kilka zdj耩 (przepraszam za jako嗆 niekt鏎ych z nich - takie 鈍iat這). Je郵i by豉by potrzeba dodania jeszcze innych fotek to jak najbardziej jestem w stanie je doda.

0 13
  • #2 03 Gru 2013 16:43
    B豉瞠j
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

G這郾ik tonsila, wi璚 zawieszenie powiniene naby bez trudu.
    Tutorial jak wymieni resor w g這郾iku te znajdziesz.

0
  • #3 03 Gru 2013 17:13
    Przemmeekk
    Poziom 18  

No w豉郾ie to by這by najlepsze rozwi您anie, bo nie chce zmieniac g這郾ika i wsadza do obudowy wyliczonej pod ten stary. Napisze do Tonsila, ale w徠pie, 瞠by resory do tego g這郾ika mieli gdzie na zbyciu. Mo磧iwe, 瞠 jest opcja wklejenia resora z jakiego innego 12" Tonsila, faktycznie, warto zapyta.

0
  • #4 03 Gru 2013 19:30
    B豉瞠j

Kto ci ka瞠 wymienia g這郾ik? Ale ju widz twoje podej軼ie do sprawy. Szukasz problem闚 tam, gdzie ich nie ma. Podejd do sklepu elektronicznego CA lub podobnego, gdzie handluj g這郾ikami i pewnie b璠 mieli co od r瘯i, albo 軼i庵n. Internet te zreszt nie milczy na ten temat.

0
  • #5 03 Gru 2013 21:56
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Dobra, na razie gra bez zarzut闚. B璠e dr捫y temat je郵i problem powr鏂i. Dzi瘯i za pomoc.

A tak na marginesie to czym chcia貫 klei tak wyrwe w zawieszeniu? Moim zdaniem tylko kropelka jest w stanie dobrze to sklei. Jasne, 瞠 klei貫m tylko miejsce rozerwania przy 陰czeniu resora z membran, nie ma to wp造wu na prac zawieszenia - Wszystko sprawdzone.

0
  • #6 03 Gru 2013 22:07
    B豉瞠j

My郵! Jakiego rodzaju po陰czenie daje kropelka? Sztywne i kruche, prawda? Wi璚 my郵...

0
  • #7 03 Gru 2013 23:53
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kropelka do zawieszenia?
    Pianka uleg豉 degradacji, normalna sprawa po takim czasie. Niestety, ale S-line mia造 niebieskie, piankowe zawieszenia i ich Tonsil ju nie produkuje. Nie wiem czy Umifon nie robi kiedy takich pianek. Napisz do nich. My郵 瞠 nie ma szans dostania oryginalnych zawiesze.

0
  • #9 04 Gru 2013 15:37
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Telecaster, a wiesz mo瞠 kiedy Tonsil produkowa te g這郾iki?

0
  • #10 04 Gru 2013 15:59
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Czasy Pro Tonsilu.

0
  • #11 04 Gru 2013 16:52
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Czyli co ko這 2004/05?

0
  • #12 04 Gru 2013 17:16
    artiii
    Poziom 15  

z tego co si orientuje to jest mo磧iwo嗆 naprawy zawieszenia. nie jest to drogie tylko czasoch這nne

0
  • #13 04 Gru 2013 18:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

artiii napisa:
    z tego co si orientuje to jest mo磧iwo嗆 naprawy zawieszenia.
    Naprawy nie ma. Zawieszenia si wymienia.

0
  • #14 05 Gru 2013 12:21
    andrzej195211
    Poziom 13  

chyba si zagalopowa貫m w swojej wypowiedzi to by豉 GDN25/60 a nie 80 ale w kwestii membrany z zawiesiem nie ma to wi瘯szego znaczenia bo cewka pozosta豉 bez zmian.. dzi瘯i moderatorowi za czujno嗆 i wy豉panie b喚du..

0