Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C8 2.2 HDI 2003r. Błąd P0190 czujnik cisnienia paliwa

03 Gru 2013 16:23 7194 3
  • Poziom 9  
    Na wstepie serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników elektrody.
    Pierwszy raz zakładam temat, także za jakiekolwiek błędy z góry przepraszam. Posiadam Citroena C8 z 2004 roku z silnikiem 2.2HDI, samochód jest w systemie awaryjnym, bardzo słaby i powoli wkręca sie na obroty. Po podłączeniu do komputera na stałe widnieje błąd P0190 (obwód czujnika ciśnienia paliwa) który nie da sie usunąć chociaż na chwile i dwa inne związane z filtrem cząsteczek stałych ( nie pamiątam kodów błędu, ale coś na temat braku połączenia ze sterownikiem dodatku). Te dwa mogę usunąć do następnego uruchomienia silnika. Na początek podmieniłem czujnik ciśnienia, niestety bez rezultatu, nastepnie sprawdziłem kable przy czujniku, masa i zasilający wporzadku, a sygnałowy prawie 9v (gdzie normalnie napięcie powinno być od 0,5v do 4,5v). Skąd sie tam bierze tak wysoki prąd, problem w urządzeniu sterującym? Na to bym pierwsze postawił ale doszukałem się ze może być jeszcze inna przyczyna, niestety bez jakichkolwiek szczegółów

Za wszystkie wskazówki będę bardzo wdzięczny, może wkoncu ruszę krok do przodu z rozwiązaniem tej nieszczęsnej usterki
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    Test przelewowy wtryskiwaczy na początek. Tam każde niedomaganie układu wtryskowego od razu wywala błąd czujnika wysokiego ciśnienia
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Test przelewowy był robiony, byłem bardziej pozytywnie zaskoczony niż myslałem. Wydaje mi się że problem lezy po stronie elektryki, ale może się myle. Do czujnika ciśnienia paliwa dochodzą trzy kable jeden to masa, nastepny zasilający czujnik 5v i sygnałowy który przesyła prąd do ECU, przy zapłonie powinien być prąd 0,5v, na biegu jałowym jak sie nie myle około 1,5v i potem nie większy niż 4,5v. W moim przypadku utrzymuje się tam napięcie 9v przez cały czas i nie ulega zmianie.
  • Poziom 9  
    Problem był zdecydowanie po stronie elektryki, brak połączenia na jednym z trzech kabli.