Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 282 - wolne drukowanie, jak przyspieszyć?

DustEater 03 Gru 2013 16:26 2148 5
  • #1 03 Gru 2013 16:26
    DustEater
    Poziom 2  

Mam drukarke, która dość wolno drukuje, chodzi o przerwy pomiędzy poszczególnymi ZADANIAMI. Praca wygląda tak jak na załączonym filmiku: youtu.be/zv0W9mfSlnY . W trakcie gdy słychać dźwięk (krótkie piszczenie) drukarka staje na 3-5 sekund. Jest to dość uciązliwe gdy trzeba bardzo dużo drukować. Czy da się jakoś to przyspieszyć?

Drukarka Konica Minolta Bizhub 282
    Próbowałem w opcjach wyłączyć przetwarzanie druku w buforze, by drukowało bezpośrednio. Nie działa. Zmiana formatu druku na FOTO, także nie pomaga.

0 5
  • #2 03 Gru 2013 21:00
    NEWPRINT
    Poziom 19  

Jesli to pdfy to raczej nic sie z tym nie da zrobic.

0
  • #3 03 Gru 2013 23:39
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Możesz spróbować zainstalować jej sterownik PostScript i w ustawieniach drukarki zmienić ustawienia PDL z AUTO na PS lub jeżeli używasz sterownika PCL to zmienić właśnie na PCL. U mnie taki patent pomógł u klienta drukującego z aplikacji Oracle'a .

C.

0
  • #4 04 Gru 2013 11:03
    DustEater
    Poziom 2  

nieważne czy to jest pdf, word czy zwykły plik tekstowy. dla każdego drukuje tak samo

Jeszcze spróbuję z tymi sterownikami i innymi ustawieniami

EDIT:

Instalowałem kilka wersji sterowników czy to PCL czy PS (starsze, najstarsze jak i najnowsze), zmieniałem opcje z PCL na PS i na odwrót. Nic nie pomogło.
    Chyba potwierdza się powiedzenie, że "ten model tak ma"

0
  • #5 04 Gru 2013 20:50
    mib3
    Poziom 19  

Z filmiku wynika, że każde zadanie składa się z jednej kartki. Sygnalizuje to dźwięk zakończenia zadania. Chciałbyś aby każde zadanie było wykonywane z taką prędkością jak druk wielu kartek w jednym zadaniu. Nie da się i zmiana sterowników nic nie pomoże. Pytanie czy tak samo drukuje kilka naście kartek w jednej pracy. Poszukaj tematu do bizhuba 250 i 350. To ta sama maszyna tylko inna obudowa.
    M.

0
  • #6 06 Gru 2013 11:28
    DustEater
    Poziom 2  

Chodzi o zniwelowanie tej PAUZY. Druk kilku kartek idzie normalnie, czyli szybko.

No nic, także zostaje jak jest. szkoda. dzięki :)

0