Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Logitech Z-5500 - podłączenie kabli

kwasuu 03 Gru 2013 17:43 1545 5
  • #1 03 Gru 2013 17:43
    kwasuu
    Poziom 2  

Witam, właśnie przeprowadziłem się wraz z głośnikami, które bardzo dobrze mi służą - Logitech 5500. Po rozłożeniu ich w nowym pomieszczeniu mam zasadniczy problem, otóż subwoofer jest dość daleko od panelu sterowania głośnikami. Muszę więc kupić przedłużenie do kabla łączącego, czyli kabla VGA. Innym rozwiązaniem, lecz znacznie gorszym z punku użytkowania jest przeniesienie panelu bliżej soob'a lecz wtedy będę musiał przedłużyć kabel łączący komputer i panel. Moje pytanie brzmi czy dużo stracę na jakości przy podłączeniu przedłużki VGA? Czy lepiej przenieść panel i podłączyć dłuższy kabel łączący komputer, który będzie bezpośrednio podpięty bez zbędnych przedłużaczy.

Kompletnie się na tym nie znam, więc proszę o wyrozumiałość.

Dzięki i pozdrawiam,
    Mateusz

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2013 01:15
    PawelMajda
    Poziom 14  

Myślę, że lepiej przedłużyć przewód (jack?) z komputera. Nie jestem pewien, ale im dłuższy przewód VGA tym gorszej jakości sygnał, a nie wiem jak to się może skończyć dla cyfrowego panelu.

0
  • #3 04 Gru 2013 16:13
    kwasuu
    Poziom 2  

Tak, to jest normalne wejście jack, 3 wtyczki na stronę czarna,żółta i biała z tego co pamiętam. Dzięki wielkie za odpowiedź, będę chyba musiał rzeczywiście pogodzić się z tym, że panel nie będzie stał pod tv i ładnie wyglądał. Przeniosę go bliżej sooba a przedłużę jack'a

0
  • #4 07 Gru 2013 01:30
    Lukson
    Poziom 32  

Widzisz na kablu od panela taką czerwoną zawieszkę?
    Weź sobie słownik angielskiego w rękę i przeczytaj co tam jest napisane.

Dla potomnych:

UŻYWANIE PRZEDŁUŻACZA VGA SKOŃCZY SIĘ USZKODZENIEM PANELA BĄDŹ SUBWOOFERA!!!
    KABEL OD Z-5500 NIE JEST KABLEM VGA!!!

0
  • #5 07 Gru 2013 02:23
    PawelMajda
    Poziom 14  

No, więc mamy odpowiedź. Informacja rzeczywiście jest, więc tak ja jak i Lukson ostrzegamy; nie podłącZaj przedłużacza vga do panelu.

0
  • #6 09 Gru 2013 08:56
    kwasuu
    Poziom 2  

ok, dzięki wielkie za pomoc :)

0