Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 kolumny i wzmacniacz pod komputer

jajorz 03 Gru 2013 17:48 2061 8
  • #1 03 Gru 2013 17:48
    jajorz
    Poziom 2  

Witam!
    Od niedawna zacząłem się interesować poważniej muzyką i dotychczasowe głośniki są za słabe.I tu pojawia się pytanie jakie kolumny albo głośniki zakupić?Myślałem nad tym o to zestawem : http://allegro.pl/zestaw-2-kolumny-wzmacniacz-pub-szkola-imprezy-i3756233226.html lecz nie wiem czy warto w coś takiego zainwestować kase? Prosiłbym o porade w doborze takowego zestawu i o opinie.Pozdrawiam

0 8
  • SterControl
  • #2 03 Gru 2013 18:03
    pawlik722
    Poziom 21  

Chińszczyzna najniższych lotów, identyczny zestaw kupił znajomy nie słuchał mnie i kupił, w tej cenie nowe dobre być nie może za to używany sprzęt oczywiście kolega kupi jak najbardziej. Rozejrzyj się za jakąś unitrą, plus dobrej jakości kolumienki, ja np posiadam ws 315 oraz kolumny sherwooda, do mojego pokoju jak najbardziej wystarcza ze sporym zapasem, lubię ładny dźwięk a nie głośne dudnienie żeby sąsiedzi z policją co wieczór mnie odwiedzali.

powiedz lepiej jakie głośniki masz obecnie, jaki wzmacniacz, jakiej muzyki i jak chcesz słuchać, jakiej wielkości masz pomieszczenie.

0
  • SterControl
  • #3 03 Gru 2013 22:46
    jajorz
    Poziom 2  

Moje obecne głośniki są NO NAME(kupione od kumpla).
    Słucham wszystkie typy muzyki-co mi wpada w ucho.
    Mam zamiar słuchać głośno muzyki z ostrym basem. Pokój ma ok. 20m^2 . Chcę aby głośniki nadawały się na domówki i np.grille.

Do wydania mam ok. 300 zł
    Pozdrawiam

0
  • #4 04 Gru 2013 00:00
    pawlik722
    Poziom 21  

Szukaj np. Altusów, da się na aukcjach dorwać w tej cenie lub Mildtonów, dają radę spokojnie na domówkach a i dźwięk mają dobrej jakości. Da się nieraz upolować na aukcjach lub giełdach w tej cenie dobry, używany sprzęt, ale o nowym zapomnij, chyba że masz drewniane ucho.

0
  • #5 04 Gru 2013 15:58
    jajorz
    Poziom 2  

Do używanych nie mam przekonania.
    A jakieś głośniki typowo komputerowe np. 2.1 itp. można by w tej cenie wyrwać?

0
  • #6 07 Gru 2013 13:22
    LysyOsw
    Poziom 26  

Jak wolisz nowe tandetne glosniczki to kup 2.1.
    Jak zalezy ci na dobrym dzwieku tu kup uzywane.
    Glosniki się nie psuja same z siebie: to tylko magnes z kawalkiem miedzi i membrana w duzej obudowie...

0
  • #7 08 Gru 2013 16:07
    jajorz
    Poziom 2  

Tylko że ciężko znaleść jakieś dobre używane głośniki w tej cenie(300 zł) a pod komputer głośniki 2.1 znalazłem w sklepie za 250 zł o mocy 120 wat. Myślę że 120 wat powinno wystarczyć.

0
  • #8 08 Gru 2013 20:38
    LysyOsw
    Poziom 26  

Ja myśle, że ilość watów to ostatnia rzecz na którą bym patrzył ;)

0
  • #9 08 Gru 2013 22:45
    pawlik722
    Poziom 21  

Kolego lysy ma rację, ale jeśli to ma jakoś grać przyjemnie dla ucha to bardzo ale to bardzo rzadko widziałem ładnie grające głośniki poniżej 10W i to w małym pokoju, w większym już nie słychać pełnego pasma. Dobre głośniki bardzo łatwo da się kupić przy odrobinie cierpliwości, kolumny mildtona 80 plus wzmacniacz ws315 plus kolumny siemens elektroargate plus tuner plus głośniki basowe do altusów plus korektor unitry kupiłem w cenie 80zł musiałem zrezygnować z korektora żeby mi paczka wyszła w normalnej cenie ale się udało, kolumny siemensa sprzedałem za 140zł mildtony za 180zł po remoncie zawieszenia a w ich miejsce kupiłem sobie bardzo ładne kolumny sherwooda które podeszły mi pod gust i zostały dodam że kupiłem je za 30zł stan wizualny i techniczny jak by z fabryki wyszły a mają ponad 10 lat. co prawda do zamkniętych obudów przekonany nie byłem i nadal nie jestem ale jak dla domu grają bardzo dobrze.
    kolego Pablo co do kolumn z postów autora tematu tutaj akurat docinka w kwestii mocy była tylko docinką, słyszałem ten wyrób i miałem nieszczęście mieć je w ręce, małe "popierdawki" które skaczą po podłodze w rytm muzyki a raczej dźwięków przypominających muzykę. małe lekkie z paskudnym kocem, nie wiem z czego zrobione ale wrażenie wizualne - jak by się miały rozpaść wrażenie słuchowe chociaż uznaje siebie za kompletne drewniane ucho to dosłownie nie chciałem dłużej ich słuchać. wzmacniacz z zestawu to ten sam co na all sprzedają do samochodów ze zmienionym panelem, dźwięk z niego wydobywający się jest tak przesterowany że nie można tego nazwać muzyką, chyba że ma się go zamiar podłączyć pod megafon i używać do płoszenia dzikiej zwierzyny, (biedne zwierzęta)

Co do zestawów 2+1 u mojej dziewczyny to gra, super osiągów z jej niby markowego zestawu creativa nie ma, tak samo jak dźwięk nie należy do najlepszych ale już uszu nie rani i można w spokoju ducha słuchać na nich muzyki czy oglądać filmów chociaż więcej jak 100 bym za nie nie dał.

0