Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic DMC TZ1 - "WYŁĄCZ APARAT I WŁĄCZ PONOWNIE"

kieran 03 Dec 2013 18:18 2181 3
    kieran
    Level 10  
    Witam.
    Dostałem "do zabawy" uszkodzony aparacik TZ1.Ponieważ wygląda niemal idealnie, żadnych rys, zadrapań , uderzeń itp. pomyślałem, że może uda się go ożywić. Ale bez fachowej pomocy może się to okazać niemożliwe. Może ktoś z doświadczeniem w tych sprawach oceni czy jest jakaś szansa na uzdrowienie...
    W czym problem.

Niezależnie w jakiej pozycji jest wyłącznik aparatu,- "zał" czy "wył", po włożeniu aku, aktywuje się wyświetlacz z poleceniem ustawienia daty i później coś tam, próbuje wysunąć się obiektyw ale nie daje rady. Pojawia się na chwilę rozmyty obraz na LCD i na końcu po kilku sekundach "WYŁĄCZ APARAT I WŁĄCZ PONOWNIE"
    Ponieważ nie działa wyłącznik aparatu, trzeba wyjąć aku.
    Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie...
    gajmix
    Level 32  
    Uszkodzona mechanika obiektywu - do naprawy, lub uszkodzony stabilizator optyczny - do wymiany.
    kieran
    Level 10  
    Ok, dzięki, to logiczne, nie rozumiem jednak roli wyłącznika w tym układzie.
    Jeśli jest w pozycji "wył" dlaczego podaje napięcie do układu?

Pozdrawiam
    kieran
    Level 10  
    Częściowo naprawiony, to znaczy aparat sprawny, zomuje cichutko, ostrzy, robi fotki, lampa działa.
    Pozostaje do wyjaśnienia problem wyłącznika, który albo ma zwarcie na stykach, albo gdzieś w elektronice.Nie potrafię tego rozstrzygnąć.
    Obejrzałem dokładnie płytkę z wył. i nie widać nic niepokojącego, nie odważę się jednak go wylutować, zdecydowanie za mały...
    Czyli naprawiony na 101 % , działa zawsze !
    A poważnie, może ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Trudno wyciągać akumulator za każdym razem.
    Dziękuję z góry za każdą sugestię i pozdrawiam