Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komuter włącza sie ale Bios niestartuje (no signal) czarny ekran

03 Gru 2013 18:59 6774 48
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam taki problem: podczas włączania komputera BIOS nie startuje, na ekranie monitora pokazuje się "No Signal", a co za tym idzie również Windows nie startuje. Wiatraczki w zasilaczu, na karcie graficznej i procesorze działają. Sprawdzałem kości RAM, każdą po kolei w różnych wejściach i nadal to samo. Sprawdzałem monitor pod laptopem, działa. Włożyłem również inną kartę graficzną która działała w 100% i nadal nic. Resetowałem BIOS, czyściłem styki, podłączyłem również inny dysk i nadal to samo. Na płycie głównej kondensatory są w porządku (nie są spuchnięte). Kilka dni przed awarią komputer bardzo mocno się zacinał a już na końcu nawet nie chciał załadować systemu a potem to już to co wyżej napisałem.

Konfiguracja komputera:
    Grafika: Radeon 6870 Twin Frozer II
    Zasilacz: OCZ ZS Series 550W
    Dysk: Samsung 320GB
    Płyta główna: MSI k9n Neo v2
    RAM: 4x1GB (3 Kingston, 1 Samsung)
    Procesor: AMD Athlon 4800+ (2x2,6GHz)
    Windows 7 64bit

Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 20  
    Czy są jakieś sygnały dźwiękowe?
  • Poziom 11  
    Spróbuj podmienić zasilacz. Zobacz czy dobrze radiator przylega na procesorze.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 43  
    patryk0450 napisał:
    sprawdzałem monitor pod laptopem działa

Na tym samym kablu, który był przy komputerze?
  • Poziom 7  
    kokapetyl napisał:
    patryk0450 napisał:
    sprawdzałem monitor pod laptopem działa

Na tym samym kablu, który był przy komputerze?

tak na tym samym kablu

są sygnały dźwiekowe

karta graficzna to napewno nie bo jak pisałem sparwdzałem na innej i też niedziałało a pozatym karta jest prawie nowa

sprawdzałem również na innym zasilaczu i nadal to samo

dzieki za odpowiedź
  • Poziom 11  
    A na innych pamięciach próbowałeś?
  • Poziom 43  
    patryk0450 napisał:
    są sygnały dźwiekowe

To powiedz, jakie to są sygnały.

I jeszcze jedno, czy z tyłu komp. masz 4 diody sygnalizacyjne?
  • Poziom 7  
    NIe z tyłu kompa nie mam 4 diod sygnalizujących

i sygnały to 1 krótki i po chwili znów 1 krótki to wszystko

Robson19993 napisał:
    A na innych pamięciach próbowałeś?

Nie próbowałem bo nie mam żadnych innych pasujących do tej płyty gł. ale sprawdzałem każdą po kolei w różnych wejściach i nadal to samo chyba że wszystkie kości ram się zepsuły naraz co jest mało prawdopodobne niesądzisz ?
  • Poziom 43  
    Wygląda to na błąd pamięci RAM. Wyciągnij je przeczyść styki i jeśli masz ich więcej to próbuj jedną w różnych gniazdach i to samo z pozostałymi.
  • Poziom 11  
    Kiedy ostatni raz zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? Zaglądałeś do radiatora?
  • Poziom 7  
    kokapetyl napisał:
    Wygląda to na błąd pamięci RAM. Wyciągnij je przeczyść styki i jeśli masz ich więcej to próbuj jedną w różnych gniazdach i to samo z pozostałymi.

Właśnie chodzi o to że sprawdzałem je właśnie tak i styki też czyściłem czyzby wszystkie kosci ram sie zepsuły ?
  • Poziom 7  
    deimon999 napisał:
    To są 2 wyjścia. Albo płyta się popsuła albo ram uszkodzony :D

No własnie też tak myśle ale płyta gł. wygląda ok czasem tak bywa pokombinuje jeszcze z tymi pamięciami może komp wreszcie wstanie

a jaką byście polecali płyte gł. jakaś tanią ale żeby pasował mój procesor bo wątpie żeby ramówki siadły chociaz wszystko jest mozliwe ;/
  • Poziom 43  
    Obstawiam raczej RAM, musisz zorganizować sprawny (pożyczyć, kupić lub udać się do serwisu celem sprawdzenia ich)
  • Poziom 24  
    Wiesz co raz miałem problem podobny do Twojego. Znajomy przyniósł mi komputer który po prostu startował a nie wyświetlał obrazu. A przyczyna była taka że któś próbował włożyć na siłę kość ramu odwrotnie. I niestety płyta poszła. I nie pamiętam czy ram też poszedł bo to było dawno. A jaki masz budżet na płytę?.
  • Poziom 7  
    deimon999 napisał:
    Wiesz co raz miałem problem podobny do Twojego. Znajomy przyniósł mi komputer który po prostu startował a nie wyświetlał obrazu. A przyczyna była taka że któś próbował włożyć na siłę kość ramu odwrotnie. I niestety płyta poszła. I nie pamiętam czy ram też poszedł bo to było dawno. A jaki masz budżet na płytę?.

heh ja na siłe nie prubowałem włożyć tych ram wchodziły gładko wic to raczej nie to. co powiecie no taką plytke http://allegro.pl/asus-a8n32-sli-deluxe-socket-939-i3765601643.html

lub taką

http://allegro.pl/asrock-960gc-gs-fx-am2-am3-ddr2-ddr3-glan-nowa-fv-i3734373765.html
  • Poziom 11  
    zaglądałeś do tego procka czy nie?
  • Poziom 7  
    Robson19993 napisał:
    Kiedy ostatni raz zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? Zaglądałeś do radiatora?

hmm, z 2 miesiące temu

Robson19993 napisał:

tak zagladalem ale i tam było wszystko ok jeszcze przeczysciłem troche radiator i nadal nic
  • Poziom 11  
    A zobacz czy chipset ci się nie odkleja dociśnij go i spróbuj odpalić kompa.
  • Poziom 7  
    Robson19993 napisał:
    A zobacz czy chipset ci się nie odkleja dociśnij go i spróbuj odpalić kompa.

hmm ok jak sprawdzę dam znać
  • Poziom 24  
    Robson19993 napisał:

Znasz tylko powód pasta termoprzewodząca?. Przecież tutaj nie ma objaw że pasta. Komputer ciągle działa gdyby to była pasta to komputer by się wyłączał przez temperaturę.

Dodano po 7 [minuty]:

Sprawdź miernikiem zasilacz. A jak coś to sprawdź płytę główną także miernikiem. Mogło pójść wejście PCI-E. Procesor można wykluczyć. Więc zostaje albo styki na ram na płycie albo gniazdo na kartę padło. Spróbuj przeczyścić PCI-E.
  • Poziom 11  
    deimon999 napisał:
    Robson19993 napisał:

Znasz tylko powód pasta termoprzewodząca?. Przecież tutaj nie ma objaw że pasta. Komputer ciągle działa gdyby to była pasta to komputer by się wyłączał przez temperaturę.

Dodano po 7 [minuty]:

Sprawdź miernikiem zasilacz. A jak coś to sprawdź płytę główną także miernikiem. Mogło pójść wejście PCI-E. Procesor można wykluczyć. Więc zostaje albo styki na ram na płycie albo gniazdo na kartę padło. Spróbuj przeczyścić PCI-E.

kolego chodziło mi o to czy cooler dobrze przylega do procesora a o paście też chyba należy pamiętać.
  • Poziom 24  
    Robson19993 napisał:

kolego chodziło mi o to czy cooler dobrze przylega do procesora a o paście też chyba należy pamiętać.

Fakt o paście trzeba pamiętać. Lecz przy składaniu komputera. Gdyby to była pasta to tak jak pisałem by się wyłączał jak by chłodzenie nie przylegało do procesora to by się grzał i zasilacz także by wyłączył komputer. Więc jaki to ma sens?. Zasilacz jest markowy i ma zabezpieczenia przeciw spaleniu podzespołów. Nawet gdyby pasta była która przewodzi prąd to także by wyłączał się komputer. Więc nie rozumiem powiązania pasty z tym tematem. Radzę iść do szkoły jeszcze :).
  • Poziom 7  
    tak oczywiście że dobrze przylega ale tak jak pisze kolega wyżej to niema powiązania z moim problemem
  • Poziom 7  
    deimon999 napisał:
    patryk0450 napisał:
    tak oczywiście że dobrze przylega

Zmierzyłeś miernikiem napięcie zasilacza oraz płyty?. Przeczyściłeś styki od złącza PCI-E?

Miernikiem nie mierzyłem napięć styki przeczyściłem ale gdyby to była wina napięć to komputer włączy by się pod innym zasilaczem pod którym juz sprawdzałem i nic to nie dało
  • Poziom 24  
    patryk0450 napisał:
    styki przeczyściłem ale gdyby to była wina napięć to komputer włączy by się pod innym zasilaczem pod którym juz sprawdzałem i nic to nie dało

No fakt to zasilacz wykluczamy. Lecz sprawdź napięcie na płycie. Możesz wstawić także zdjęcie płyty.
  • Poziom 31  
    Sprawdź jeszcze pamięci RAM programem Memtest uruchamianym z LiveCD. Testuj pamięć z około 20 minut, możesz oczywiście dłużej. Jeśli program pokaże błędy to pamięci do wymiany.

Dla pewności pomierz napięcia na płycie i zasilaczu.
  • Poziom 24  
    Grzegorz740 napisał:
    Sprawdź jeszcze pamięci RAM programem Memtest uruchamianym z LiveCD. Testuj pamięć z około 20 minut, możesz oczywiście dłużej. Jeśli program pokaże błędy to pamięci do wymiany.

Zrób też tak radzi kolega patryk0450 .

A wytłumacz mi jak kolega ma odpalić liveCD. Jak monitor nie działa?.