Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IPcop na Virtualbox jak konfigurować?

melman666 03 Gru 2013 20:10 1164 3
  • #1 03 Gru 2013 20:10
    melman666
    Poziom 10  

Chce zainstalować IPcop na virtualbox. Staram się robić wszystko wg. tutoriali na yt ale nie wiem jak mam traktować karty sieciowe w virtualbox. Niby IPcop przeszukuje karty i znajduje, na windows xp udało mi się uruchomić internet na maszynie ale nie mogłem się zalogować do panelu IPcop. Na windows 8 nawet tego nie udało się zrobić. Jeśli miałem internet na IPcop tzn że dobrze ustawiłem kartę RED czyli tą która dostarcza neta. Ale jak działa GREEN? tzn czy to ma być karta wirtualna którą tworzy virtualbox?

0 3
  • #2 03 Gru 2013 20:42
    quinty
    Poziom 28  

Instalujesz fizycznie w komputerze dwie karty sieciowe. W VB robisz je na "Bridged".
    Pod IPCop jedną podpinasz jako RED (WAN), drugą jako GREEN (LAN). Do Red podpinasz internet, do green Switcha lub od razu jakiś komputer "kliencki", z którego możesz się logować do panelu.

Można utworzyć też wirtualną kartę sieciową jako green aby komputer pod którym jest VB był jednocześnie klientem podpiętym pod green, ale wtedy ciężko ogarnąć bałagan jaki się robi - nie polecam.

0
  • #3 03 Gru 2013 21:08
    melman666
    Poziom 10  

Na forum virtualbox pisze że virtualbox działający na windows 8 ma problem z konfigrowaniem kart sieciowych jako bridge.

Utworzyłem w virtualbox pod windowx xp wirtualną kartę sieciową która pojawia się obok fizycznej karty sieciowej i wifi. Ale do czego odnosi się ta karta? Czy zarządzać nią tak samo jak fizyczną tzn. w ustawieniach maszyny zaznaczyć "włącz kartę sieciową" i wybrać ją z listy?
    A może ta karta jest już widziana przez maszynę od początku?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Gru 2013 21:22
    quinty
    Poziom 28  

melman666 napisał:
    Na forum virtualbox pisze że virtualbox działający na windows 8 ma problem z konfigrowaniem kart sieciowych jako bridge.

Spróbuj uruchomić VB jako administrator i w trybie zgodności z XP/7

melman666 napisał:

Utworzyłem w virtualbox pod windowx xp wirtualną kartę sieciową która pojawia się obok fizycznej karty sieciowej i wifi. Ale do czego odnosi się ta karta?

Zapewne chodzi Ci o Host-Only. Tutaj masz wyjaśnienie:
    http://jakilinux.org/aplikacje/omowienie-i-konfiguracja-sieci-w-wirtualnych-maszynach-virtualbox-i-vmware/

Moja rada jest taka, że jeśli nie możesz wykorzystać dwóch fizycznych kart w bridged jak to opisałem w 1wszym poście to:
    Jedną karte w VB-IPCop zrób NAT (to będzie karta WANowa-RED)
    Drugą kartę zrób jako internal network (to będzie karta LAN-GREEN).
    Wtedy odpalasz drugą maszynę wirtualną i w niej tworzysz tylko interfejs internal network (ten sam co powyżej). W ten sposób spinasz w LAN virtualkę z IPCOP z virtualką z innym systemem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo