Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł Beretta czy Junker -

03 Gru 2013 21:01 3078 8
  • Poziom 8  
    Witam
    Planuję zakup pieca kondensacyjnego do nowo wybudowanego domku o powierzchni 125m2 + garaż 21m2. Dom jest wykonany z BK24 i będzie ocieplony styropianem 12cm. Ogrzewanie planuję wykonać na jednym obiegu, głównie grzejniki + podłogówka w kuchni i łazienkach zasilane z RTL. Z tego co wiem, wystarczy mi spokojnie piec o mocy 12-15kW i takich właśnie szukam. Nie ukrywam że szukam pieca który ma być stosunkowo tani w zakupie i w dalszej eksploatacji. Po przejrzeniu ofert i opinii, głównie skupiłem się na kotle Junkers Cerapur Smart 14-3 lub Beretta Conika Green 15kW. Do kotła planuję podłączyć zasobnik 120l.

Który z tych dwóch kotłów jest lepszy i tańszy w eksploatacji (koszt serwisu, części, zużycie gazu i tp.)???
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Beretta będzie tańsza w częściach i serwisie, za to Junkers ma bardziej rozbudowaną elektronikę.
    Szukaj Beretta Exclusive Green. Kocioł bez kompleksów.
  • Poziom 36  
    Witam, Beretta conica green to bardzo udany produkt Beretty, ale Beretta exclusive green ma więcej zalet, elektroniczny wyświetlacz, minimalną moc 2,5 kW, automatyczną diagnostykę błędu poprzez wyświetlenie kodu na wyświetlaczu, oba te modele są doskonałej jakości, ale sam osobiście wolałbym exclusive green.
  • Poziom 34  
    Junkers Cerapur Smart 14-3 lub Beretta Conika Green 15kW <- żaden z z nich.
    Kup Junkers Cerapur Comfort ZSBR 16-3A. Gwarantuje Ci pełne zadowolenie. Jest teraz bardzo duża promocja na niego w sklepie Junkersa. Nie ma co go nawet porównywać do Beretty.
  • Poziom 8  
    Niestety ten kocioł Junkersa ZSBR 16-3 który polecasz jest dużo droższy, a ja szukam coś w przedziale 4000zł.
    I jeszcze mam takie pytanie, bo widze ze Junkersy 14-3 są w zestawie z zasobnikami 120l. Czy kupować oryginalny zasobnik ST120-5Z , czy np wziąść Biawar lub Galmet SGW(S), wyszło by taniej jakies 200zł. Aha i czy musi być zasobnik stojący? bo widzę że są dużo droższe od poziomych wiszących.
  • Poziom 34  
    Junkers będzie prawidłowo grzał wodę tylko z oryginalnym zasobnikiem. Mam tu na myśli temperaturę c.w.u. bo przy zasobnikach obcych będzie się ona różniła nawet o 15°C od wartości nastawionej na kotle. Wynika to z innej budowy jak i umiejscowienia czujnika temperatury.
    Zasobnik tylko i wyłącznie stojący.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Conica green to bardzo udane konstrukcja, jest na nie promocja z zasobnikiem beretty 100L lub 120 i gratis programator i pogodówka.
    W serwisie jest tańszy od Junkersa.
  • Poziom 8  
    Sprawdzałem ceny obydwu kotłów i są one porównywalne (jeżeli chodzi o zestawy z wymiennikiem) no może 200zł taniej kosztuje Beretta. Rozmawiałem z serwisantem Junkersa z moich okolic, to mówił że Cerapur 14-3 jest dobrym piecem. Pewnie kupię Junkersa.
  • Poziom 8  
    Zdecydowałem się jednak na Junkersa, rozmawiałem z kilkoma osobami co użytkują ten kocioł i są zadowoleni. Z serwisem też nie będzie problemu. Mam nadzieję że wybór był trafny.