Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ropam opinia na temat central i modułów GSM

Marcin2224 03 Gru 2013 21:27 1950 8
  • #1 03 Gru 2013 21:27
    Marcin2224
    Poziom 2  

Witam co sądzicie o produktach firmy Ropam?? Z tego co czytałem na rynku na razie krążą same pochlebne opinie o tej firmie.

Co możecie powiedzieć o ich centralach Neo oraz modułach powiadamiania GSM Basic??

Jeśli ktoś już instalował ich produkty proszę o opinie, Wady oraz zalety ich produktów??

0 8
  • #2 04 Gru 2013 18:30
    Marcin2224
    Poziom 2  

Mógłby ktoś udzielić jakiejś odpowiedzi??;)

0
  • #3 04 Gru 2013 21:57
    extremeee
    Poziom 25  

Kolego użyj przycisku "Szukaj" i poczytaj o zaletach i wadach które były już nie raz opisywane na tym forum.

-1
  • #4 08 Gru 2013 13:11
    Kaz K
    Poziom 20  

Używam modułów GSM Ropam (ładnych kilka lat) i nie miałem jeszcze reklamacji. Spore możliwości konfigurowania, sterowanie sms-ami - można instalować spokojnie - na pewno spełni oczekiwania.

0
  • #5 08 Gru 2013 14:26
    monter79
    Poziom 17  

Witam, moduły w miarę dobrze działają, chociaż ostatnio na jednym z obiektów po raz 3 mi się zawiesił

0
  • #6 08 Gru 2013 18:26
    Marcin2224
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za info;) Czyli warto inwestować;) A stosował ktoś ich nowe produkty: Zasilacze PSR-ECO, oraz radiolinie RF-4??

0
  • #7 23 Sty 2014 23:17
    BlackAdder
    Poziom 2  

Posiadam centralkę NEO z zasilaczem dedykowanym.
    Nie minęło wiele czasu ale co zauważyłem :
    1. Zasilacz czasami ma problemy z miękkim startem, niemiłosiernie bzyczy i skwierczy jak się załącza. Mam czasami wrażenie ,że gdzieś kabel zasilający nie jest poluzowany. (kilka razy już sprawdzałem).
    2. Panel lubi się zawieszać (błąd "problemy z alokacją pamięci") ,każda zwiecha to też reset panelu.
    3. 1 nieprzespana noc gdy centralka na przemian wysyłała info ,że temper panelu jest raz otwarty raz zamknięty (sms o sabotażu przeciętnie co kilka minut). Na miejscu na wyświetlaczu informacja na przemian o zamkniętej i otwartej obudowie (niczym kot Schrödingera) - tego problemu nie udało mi się rozwiązać (wyłączyłem z panelu temper i jest na razie spokój)
    4. Dedykowana obudowa R3D pasuje do centrali jak pięść do oka. 0 ergonomii. Lepiej nabyć obudowę innej firmy. Najlepiej przymierzyć jeszcze wszystko w sklepie.
    5.Konfiguracja prosta chociaż logiczność zakładek w programie zostawia wiele do życzenia.
    6. Funkcjonalność ocenił bym tak na 50% (szału nie ma)
    7. Czasami po włączeniu centrali nie ma komunikacji GSM i trzeba powtórzyć reset.
    To na razie tyle. Jak coś jeszcze znajdę to napiszę.

1
  • #8 24 Sty 2014 08:44
    kolejorz1981
    Poziom 13  

Ja z kolei mam same dobre doświadczenia z ROPAMEM. Do tej pory montowaliśmy moduły Basic ,NEO i Multi. Problem mieliśmy na jednym obiekcie z Multi i wysyłaniem smsów do większej ilości odbiorców, tych zapisanych na karcie SD, ale pomoc techniczna zadziałała wzorcowo, przysłali moduł na podmianę, tamten odesłaliśmy i wszystko śmiga.

0
  • #9 25 Sty 2014 18:03
    altel
    Poziom 9  

Witam. Osobiście zaczynałem od modułów ROPAMA w wersji MGSM 2.0 sprawowały się bardzo dobrze. Jedynym problemem po kilku latach działania był problem z baterią telefonu. Gdy bateria już całkowicie padała zaczynały się problemy z modułem, wymiana baterii eliminowała problem. Potem przyszedł czas na moduły MGSM 3.0 moduły telefonów ( G24) do tego modelu dostarczał mi operator sieci komórkowej. Nie było nigdy żadnych problemów i nie ma ich do dnia dzisiejszego. Powiesiłem ok. 100 takich modułów działają do dziś, bez problemu, zarówno z SMA jak i na powiadamianiu osobistym. Wielka zaleta tych modułów to poprawna praca pomimo minimalnego zasięgu sieci. Następnie kilka modułów w wersji 3.5 oraz 4.0 też bez jakichkolwiek problemów. Do 3.0 używałem PSR-RF świetny produkt bardzo dobrze działa zasilacz i piloty, możliwość konfiguracji. Zdecydowanie polecam firmę ROPAM mam same pozytywne doświadczenia z ich urządzeniami. Ponadto świetny serwis Pan C.P. jest nie zastąpiony zawsze służy pomocą.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo