Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390 - Jaki zasilacz kupić do stabilnej pracy urządzenia?

04 Dec 2013 04:03 2550 3
  • Level 12  
    Witam,

potrzebuję informacji na temat zasilacza do skrzynki Fritz!Box 7390, który zapewni doskonałe działanie jak na oryginalnym.
    Informacje z naklejki na spodzie urządzenia:

12V 2A 24VA

Na forum czytałem, że urządzenia te są strasznie kapryśne pod względem zasilaczy i większość rynkowych zamienników im nie pasuje.
    Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
    1. Jaki kupić? Indukcyjny czy inny?
    Z jaką końcówką, aby pasował do urządzenia?
    Na rynku z tymi parametrami są przeważnie dwa rodzaje.
    Końcówki 5.5/2.1 oraz 5.5/2.5, która to będzie końcówka do Fritz!Box'a?

Jaki PSU kupić, aby urządzenie poprawnie pracowało?
    Że najlepiej oryginalny, to ja wiem, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć takiego, maks to AVM 1,2A na słynnym portalu aukcyjnym a reszta to zamienniki.
    A jak już jest u przedstawiciela to cena zaporowa nie do przyjęcia przez zwykłego człowieka.

Z góry dzięki za pomoc w dobrze odpowiedniego zasilacza. Potrzebuje jak najszybciej uruchomić urządzenie.
  • Level 12  
    Panowie, dzięki wielkie za szybki odzew :)
    Zamiast konkretnych linków bardziej szukałem odpowiedzi na pytanie:
    "Czy znajdę jakikolwiek inny zamiennik, który będzie działał / można zastosować z Fritz!Boxem 7390 w celu przetestowania urządzenia"

Odpowiedź jaką dostałem od forumowego guru w temacie urządzeń AVM freetz_mastera brzmi stanowcze NIE! - zakaz używania zasilania zamiennego
    Tylko i wyłącznie oryginalne PSU AVM
    Przytaczam wypowiedź:
    "TYLKO I WYLACZNIE zasilacz pasujacy orginalny firmy AVM.
    Zadnych kompatybilnych."

W takim wypadku zmuszony będę zakupić oryginalny zasilacz na którejś z aukcji podanych wyżej.
    Mam nadzieję, że sprzedawcy zgodzą się wysłać produkt do Polski :)
    Pozdrawiam
    ------------------------------------------------------------------------------

Witam ponownie,

Zakupiłem nowy zasilacz i już go otrzymałem.
    Jest to dokładnie tak jak napisał aislugocki frimy Switching Power Supply 311P0W072 model S024NV1200200
    OUTPUT: 12V---2000mA

Zasilacz jest nowy i w pełni sprawny, tylko jak się okazuje urządzenie którym dysponuje restartuje się pod każdym portem LAN1-4 i nie chce za żadne skarby nawiązać połączenia oraz się nie można na niego zalogować.

Komputery na W7_64x oraz W8.1_64x tak samo reagują.
    Podłączam wszystkie diody następnie "Identyfikowanie sieci..." przez urządzenie i brak info o sieci a później restart i od nowa polska ludowa.
    Ale od tego zakładam kolejny wątek bo nie chce tego niepotrzebnie zaśmiecać.
    Będzie dla innych na przyszłość, gdyby szukali zasilania.

Pozdrawiam.