Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Star - PROSZE O PORADY

magca01 04 Gru 2013 08:34 6123 6
  • #1 04 Gru 2013 08:34
    magca01
    Poziom 2  

witam mam od wczoraj problem z piecem Immergas eolo star starego typu wiec chyba 23kw , napisze wszystko od poczatku jakies 2tyg. temu zaczał huczeć wiatrak wyciagowy ( najprawdopodobniej zatarły sie łożyska ale nie mam pojecia jak to wymienic ) wczoraj nagle zapalily sie 2 kontrolki na raz z instrukcji wyynika ze takie cos sie robi jak wiatrak stanie lub preostat . wzialem wiec rozebralem piec dotknalem wiatraka i był cholernie gorcacy i mial lekkie opory pomyslelm wiec ze juz padl ale mialem taki olej (smar) wzialem strzykawke troszke podlalem pod łożyska i jak reka odjac nie huczy pieknie sie kreci wzialem zalozylem wiatrak gdy juz wystygł , elektrody troszke podczyscilem i poskladalem wszystko i za pierwszym odkreceniem cieplej wody dalej to samo zaczely kontrolki mrugac , po czym zrobilem reset wyciagnalem kabel z gniazdka i ponownie wlaczylem odpalil wiatraka wcale nie slychac piec chodził jak nowy do czasu po paru godzinach znowu to samo ( ponadtno chcialem zaznaczyc ze wiatraka juz nie slychac chodzi jak kiedys)
    ale problem z odpaleniem wystepuje nadal jak troche postoi nieuzywany to ciezko go uruchomic za 10 razem odpala czego to moze byc wina ? i jak wymienic te łożyska w tym wiatraku wyciagaowym. Pozdrawiam

znalazłem w piecu cos takiego :
    Immergas Eolo Star - PROSZE O PORADY Immergas Eolo Star - PROSZE O PORADY

ponadto jak to rozebrac aby nic nie zepsuc:
    Immergas Eolo Star - PROSZE O PORADY Immergas Eolo Star - PROSZE O PORADY

i jak maja byc ustawione powyzsze krućce :
    Immergas Eolo Star - PROSZE O PORADY

PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM.

2 6
  • #2 04 Gru 2013 18:03
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam, wentylatorów się raczej nie naprawia tylko wymienia, więc wypada zakupić nowy, najlepiej wezwać serwis by obejrzał kocioł i zwrócił uwagę na presostat powietrza.

1
  • #3 04 Gru 2013 21:05
    magca01
    Poziom 2  

jezeli ktos przy nim cos robił to był to serwisant z immergas , nie ma nikogo na forum kto moglby cos pomoc , doradzić??

0
  • #4 04 Gru 2013 22:11
    W0jtek92
    Poziom 36  

'Wzialem strzykawke troszke podlalem pod łożyska' <--- Hem. Czyli odnosząc się do tego cytatu i Twojego posta powyżej mam rozumieć że serwisujesz kotły immergas?

0
  • #5 06 Gru 2013 08:05
    magca01
    Poziom 2  

prosilem tylko o porade ..ale cóż dziekuje za rade aby wezwac serwisanta..

0
  • #6 06 Gru 2013 20:48
    serwis25
    Poziom 18  

Kolego rozepnij te przewody i podłącz do tych wolnych pinów.
    Te wolne piny to presostat ciśnienia wody w instalacji co.
    Jeśli presostat jest sprawny to kocioł będzie pracował poprawnie, jeśli nie to znaczy, że do wymiany presostat.
    Jeśli chodzi o wentylator to nie ma on łożysk tylko panewki naoliwienie pomoże tylko na krótką metę.
    Wentylator pracuje na wylocie spalin ( w wysokiej temperaturze ok.120 st)
    Wentylator jeśli hałasuje to należy wymienić na nowy.
    Pozdrawiam

2
  • #7 04 Cze 2014 12:38
    cywilny
    Poziom 6  

Witam mam taki sam piec jak Pan na zdjęciu problem również podobny obie kontrolki migaj jednocześnie sygnalizując wg instrukcji zepsuty presostat powietrza lub brak powietrza chciałbym dostać się do wentylatora ale nie mogę zdjąć tej metalowej obudowy odkręcam 5 śrub ale mocno siedzi i mam opory przed ściąganiem jej na siłę czy u Was też tak jest tak mocno siedzi?dodam że świeczka "cyka" ale nie pali i piec jest z zamkniętoą komorą spalania komin to ta "turbo rur" od immegas

0
  Szukaj w 5mln produktów