Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne wysyłanie i odbieranie SMS - program i wykonanie

Kozer23 04 Gru 2013 09:24 1443 2
  • #1 04 Gru 2013 09:24
    Kozer23
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym napisać program analizujący dane, który po wystąpieniu określonego (ustalanego przeze mnie) zdarzenia wysyłałby taką informację na mój telefon (myślałem o SMS, ale może to być inny sposób) oraz odbierał ode mnie informację zwrotną (tym samym sposobem, a więc SMS lub inny możliwy) i wykonywał tym samym jakąś określoną akcję. Pytanie jak można to prosto rozwiązać (sprzętowo, i głównie - jaki język byłby do tego celu najlepszy) - kwestia nauczenia się jakiegoś nowego języka nawet mile widziana, gdyż nie jest to palący temat. Do tej pory zajmowałem się głównie programowaniem µkontrolerów w C, ale miałem też styczność z C++ i Pascalem czy Delphi.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #2 04 Gru 2013 10:17
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Sugeruję użyć wyszukiwarki w tej części forum jest tu przynajmniej 50 tematów związanych z zagadnieniem wysyłania wiadomości SMS.

0
  • #3 10 Gru 2013 11:34
    sivex
    Poziom 27  

Tak jest tego sporo w sieci.
    Mogę jedynie dodać jaką bym zastosował kolejność "od zera do GSM hakera" :)

1. Najpierw hardware, czyli czy modem podpięty do PC czy telefon, smartfon...
    kabelkiem, bluetooth'em...

2. Następnie instalacja i uzyskanie portu do urządzenia.

3. Potem odpal terminal, np: hyperterminal i powysyłaj na ten port komendy AT odpowiednie do nadawanie i odbierania sms.

4. jak już opanujesz komendy i to jakie dane są odbierane z modemu wykorzystaj to konstruując własny program który bedzie robił to co ty ręcznie w terminalu
    i wykorzysta dane wg Twoich potrzeb.

A jaki język? Jaki chcesz! :)
    Do wyboru do koloru.
    Tylko proszę, nie zadawaj pytania typu "który język lepszy" :)

pozdr.

0
  Szukaj w 5mln produktów