Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana uszczelki pompy wtryskowej , fiat ducato 2.5 D , 94

04 Dec 2013 09:38 4872 5
  • Level 17  
    Witam. Jak w temacie powyżej. Chciałbym wymienić uszczelkę pompy wtryskowej ,ponieważ po ustawieniu konta wtrysku przez ASO puściła uszczelka i wycieka olej pomiędzy korpusem pompy a silnikiem. Nie ukrywam ,że ze względów ekonomicznych chciałbym zrobić to sam w domu , o ile jest to możliwe. I teraz moje pytanie: Czy w pompie (lub na pompie) jest miejsce w którym można ją zablokować żeby się nie przestawiła podczas demontażu i powtórnego montażu , a jeśli tak to jak to zrobić?

Dane techniczne:
    samochód: fiat ducato doca 2,5 D
    rok produkcji:1994
    pompa wtryskowa: nr 0 460 494 189
    VE R22-7

Za wszystkie porady z góry dziękuję.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Blokadę masz tylko na kole rozrządu napędzającym pompę , ale to nie wystarczy aby prawidłowo wyregulować ustawienie pompy. Potrzebujesz czujnik zegarowy z odpowiednim adapterem i minimum doświadczenia jak to wykorzystać .
  • Level 32  
    fiacik1 wrote:
    wycieka olej pomiędzy korpusem pompy a silnikiem.

Po pierwsze dokładnie zlokalizuj wyciek. Może nie trzeba wyjmować.
    fiacik1 wrote:
    Czy w pompie (lub na pompie) jest miejsce w którym można ją zablokować żeby się nie przestawiła podczas demontażu i powtórnego montażu , a jeśli tak to jak to zrobić?

Nie ma czegoś takiego.
    Zawsze po wyjęciu pompy musisz regulować kąt wtrysku.
  • Level 17  
    Wyciek zlokalizowałem ja i mechanik (po wcześniejszym umyciu)-leje się z pod korpusu pompy w okolicach dolnej śruby. Jak dokręciłem trochę śruby mocujące pompę to trochę mniej leje. Trochę szukałem czegoś na ten temat i niestety pompę muszę wyjąć żeby zmienić uszczelkę.
    Co do regulacji , to sprawa nie jest zbytnio trudna teoretycznie. Największy problem jest z tym przyrządem pomiarowym. Jak myślicie -może nie ryzykować tylko odwieść go do serwisu?
  • Level 39  
    fiacik1 wrote:
    Co do regulacji , to sprawa nie jest zbytnio trudna teoretycznie.
    Teoretycznie wszystko jest proste. Praktycznie to już trochę gorzej wygląda.
    fiacik1 wrote:
    ponieważ po ustawieniu konta wtrysku przez ASO puściła uszczelka i wycieka olej pomiędzy korpusem pompy a silnikiem.
    Jeżeli jest tak jak piszesz i zaczęło się lać po ustawieniu kąta w ASO to złóz reklamację.
  • Level 17  
    Z braku czasu ,sprawę załatwił mechanik.Temat zamykam.