Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet - Jak zwiększyć zasięg anteny od internetu

04 Gru 2013 14:49 7854 21
  • Poziom 8  
    Witam.Mam internet w play online do 4 mbps a działa mi do 300 kbps i nie mam wcale zasięgu.Co mogę zrobić żeby polepszyć zasięg?Proszę o pomoc męczę się z tym internetem od trzech miesięcy.
  • Poziom 2  
    Elo miałem podobny problem. mam antenę 2-cewkową o dużym zasięgu ale to było za mało. Wziąłem jakąś starą antenę (nwm z czego była) nagwintowałem aby pasowała do nowej anteny i mam pełny zasięg

Dodano po 12 [minuty]:

ważne jest też dobre przewodzeni między częściami anteny.

Dodano po 5 [minuty]:

Internet - Jak zwiększyć zasięg anteny od internetu sama dodatkowa część
    Internet - Jak zwiększyć zasięg anteny od internetu antena oryginalna
    między podstawą anteny a drutem jest ta dodatkowa
  • Poziom 8  
    Zrobiłem jak mówiłeś i niestety nie pomogło :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    Bawcie się tak dalej a na 100% uwalicie modem. Nie rozumiem jak można radzić aby użyć anteny niewiadomego pochodzenia i takich pseudorozwiązań. To czysta amatorszczyzna.@wilku13579 ty nie kupiłeś anteny tylko maszcik na chorągiewkę. @leszek97lk3 podaj swoją lokalizację. Sprawdzę z jakiego BTS korzystasz( UMTS900 czy UMTS2100) w Play. Pozwoli to dobrać antenę kierunkową na wybrane pasmo. Z jakiego modemu korzystasz, jaki masz poziom sygnału( w dBm)?
  • Poziom 15  
    Mam play i wiem dobrze że to zależy gdzie mieszkasz ale bardzo często jest bardzo wolny i trudno to zmienic :( nawet anteny nie pomagają (spróbuj miec komputer jak najbliżej okna) może to pomoże
  • Poziom 8  
    Swaty woj. Lubelskie .Korzystam z HSPA+ .Modem HUAWEI E3131 Poziom sygnału 0

Dodano po 1 [minuty]:

kari007 komputer mam przy samym oknie
    Na twoim terenie zasięg 3G zapewnia BTS UMTS2100 Play w Rykach ul. Janiszewska 80.Odległość ok.6km. Do korzystania z 3G musisz kupić zewnętrzną antenę kierunkową na 2100 MHz.Polecam panelową 17 dBi produkcji Cybertech z Płocka , koszt anteny z 10m kabla i konektorem do modemu E-3131 to 147 zł z przesyłką. To sprawdzona antena, solidnego polskiego producenta. Rozwiązania typu komputer przy oknie, na strychu czy takie pseudoantenki typu bacik sobie daruj. Masz 6-7km do BTS-a na 2100MHz i potrzebujesz dobrej anteny kierunkowej.
  • Poziom 8  
    Mógłbyś dać link tej anteny ?
  • Poziom 8  
    Jeśli kupię tą antenę to na pewno zwiększy zasięg i szybkość internetu ?
    Dzięki antenie kierunkowej będziesz mógł wypróbować też BTS UMTS2100 w Dęblinie, mogą być mniej obciążone.
  • Poziom 15  
    No właśnie, a wgl. to zasięg się zwiększy ale nie jest powiedziane że będziesz to aż tak odczuwał przy korzystaniu. :)
  • Poziom 2  
    A na jakiej stronce sprawdzić gdzie i jaki net najlepiej śmiga.
  • Poziom 29  
    Poziom sygnału to nie wszystko, jest jeszcze jakość CSQ o ile dobrze pamiętam.
    Jeżeli jest słaba jakość sygnału i transmisja jest z błędami u łącze musi wielokrotnie powtarzać transmitowane pakiety i w efekcie "transfer" spada.
    Warto wiec zaiwestować w porządna antenę, najlepiej kierunkowa, by nie łapać innych BTS-ów.
  • Poziom 8  
    Kupiłem antenę kierunkową i teraz internet działa bez żadnych zarzutów
    Jaką antenę kupiłeś, ustawiłeś na Ryki? Jakie transfery?
  • Poziom 1  
    matek451 - Witam. Widzę że znasz się na rzeczy więc może mi pomożesz. Kupiłem właśnie internet w Play i dostałem od nich router ZTE MF28D. Problem w tym że mimo że mieszkam w Sopocie i powinien mi śmigać LTE bez problemu, to jednak tak nie jest bo mieszkam właściwie w lesie i zasięg jest bardzo słaby: tylko dwie kreski HSPA+ i internet chodzi tragicznie wolno. Myślę nad kupieniem anteny ale 1. Nie wiem jaką (boję się że wewnętrzna nic nie da a zewnętrzna to już większa zabawa i może wcale niekonieczna) 2. Nie wiem gdzie jest najbliższy nadajnik LTE Play (mieszkam w Sopocie na ul.Reja) 3. Dostępne w marketach "antenki" dzięki którym mógłbym sprawdzić czy coś się poprawia mają wejście RP-SMA a w routerze jest wejście SMA więc odpada. 4. Router ma dwa wejścia antenowe więc wie wiem czy podłączać dwie anteny czy jedną. Z góry dzięki za pomoc.
    Daruj sobie zakup anten w marketach, baciki itp. pierdoły. Po co ładować kasę w szmelc. W takich lokalizacjach jak twoja lepiej kupić porządną antenę kierunkową. Na próbę wystaw router za okno i jeżeli można to wymuś na nim tylko LTE, jesli podaje siłę sygnału w dBm(%) to zobacz jaki jest poziom. Najbliższe BTS-y LTE1800 Play to o ile działają ul. 3Maja56, ul.Abrahama 41/43 i ul.Jana z Kolna 35. Ta Reja jest długa więc podaj chociaż jakiś bliższy adres. Zasięg LTE jest tam problematyczny ale wysoko ustawiona dobra antena DUAL LTE mogłaby pomóc. Podaj dane, zakup anteny dualnej z SMA do MF28D to koszt ok.200zł. Ale warto wobec promocji 200GB na LTE w Play.
    Jakim sprzętem dysponujesz, korzystasz z LTE , jaki masz poziom sygnału na LTE? W pobliżu masz kilka pozwoleń na BTS-y LTE1800 Play i zapewne któreś z nich działają.