Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

No name - Wykorzystanie alarmu do zdalnego sterowania światła

04 Gru 2013 18:03 1080 2
  • Poziom 11  
    Witam. Mam alarm no name nie wiem jaki to model był zdemontowany z auta. Poniżej znajduję się zdjęcie płytki alarmy. Mam 4 wyjścia/wejścia jedna 1 wyjście/wejście to sterowanie zamków 1-6 NO i NC i chciałbym sterować nimi stycznik 230V po przez pilot jaki jest do tego zestawu. Drugie wyjście to 3 piny które są chyba do czujnika wstrząsu a trzecie wyjście to na sygnalizację diody LED. Czwarte wyjście to 10 pinów i jest napisane.
    TRUNK - To bagażnik
    FOOT - nie wiem światła?
    TG+ - sterowanie + drzwi
    TG- - sterowanie - drzwi
    SPK - syrena?
    CUT - odcięcie zapłonu?
    GND - masa
    LAMP - kierunkowskazy
    ACC - chyba plus z stacyjki
    12V - zasilanie 12v czyli plus

Gdy podłącze zasilanie dioda miga co 1 sekundę i nacisnę pierwszy przycisk blokady na pilocie cisza na drugi czyli odblokowanie cisza. A gdy nacisnę na trzeci czyli głośnik przekreślony to zaczyna działać przekaźnik od kierunkowskazów czyli opcja szukania auta na parkingu. Dalej nic nie działa czy może, być uszkodzona centralka alarmowa? pilot sprawdzałem dobry. Zimnych luty nie ma może, źle podłączyłem trzeba dać gdzieś zworę.
    https://obrazki.elektroda.pl/5370350800_1386176261.jpg
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Po opisie i wyglądzie złącz możliwe że masz taki alarm (lub bardzo podobny):

http://www.ebay.com.au/itm/Car-Alarm-Remote-S...hock-Sensor-Central-Locking-Kit-/220687871543

pod koniec opisu masz skany z podłączenia może one Ci coś podpowiedzą, jeżeli działa przywołanie to nie wydaje mi się żeby centralka była uszkodzona, prędzej właśnie brakuje jakiegoś sygnału na wejściach np. potwierdzenie zamknięcia od centralnego czy sygnału z krańcówek zamków.
  • Poziom 11  
    Bawiłem się tym układem i nic trudno czasem trzeba odpuścić. Dziękuje za wszelką pomoc temat zamykam lub do usunięcia.