Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie napędów Siemens za pomocą S7-Technology

Fajcenzo 04 Gru 2013 18:03 642 0
  • #1 04 Gru 2013 18:03
    Fajcenzo
    Poziom 9  

Witam,

Chciałbym spytać czy ktoś na forum miał styczność ze sterownikami Siemensa, które posiadają możliwość korzystania z S7-Technology?

Mam w pracy na jednej z linii układ wieloosiowy sterowany za pomocą takiego sterownika połączony z napędami Siemensa Sinamics S120. Pytałem w Siemensie i się od ich "specjalistów" dowiedziałem, że wystarczy Starter żeby można było modyfikować ustawienia napędów itp ale już sam doszedłem do tego, że Starter na pewno tutaj nie wystarczy. Został zakupiony pakiet S7-technology (program w PLC posiada wersję źródłową technology - słyszałem, że jest potrzebna?). PLC łączy się jednym z portów DP z napędami.

Moje pytanie brzmi: czy wie ktoś może na 100% w jaki sposób wykonać pełny backup wszystkich ustawień napędów za pomocą S7-Technology? Ja gdy łącze się po profibusie z napędami owszem mogę pobrać jakieś informacje zapisane w Sinamicsach ale na pewno nie wygląda to tak jak w pliku źródłowym. Jak aktualizuje kopie pliku źródłowego to dodają się nowe Sinamicsy - kontrolery ale bez wyszczególnionych osi - w pliku źródłowym są osie. Dodają się jako nowe pozycję a nie jako nadpisane z pliku źródłowego - przypuszczam, że po wysłaniu tego do napędów i PLC wszystko przestanie działać :)

Jeżeli ktoś wie cokolwiek na ten temat byłbym wdzięczny za odpowiedź tutaj bądź w prywatnej wiadomości.

PS: Mam w tym temacie sporo pytań i też już coś tam wiem więc może wspólnymi siłami uda się rozgryźć S7-Technology :)

Pozdrawiam
    Fajcenzo

0 0
  • SterControl
  Szukaj w 5mln produktów