Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WS442 - spalona końcówka?

schoolboy 04 Dec 2013 18:08 1146 3
 • #1
  schoolboy
  Level 8  
  Witam. Chciałem dziś "dopieścić" WS442, aby go sprzedać. Miałem w nim taki problem, że 4 diody wskaźnika wysterowania świeciły (wzmacniacz normalnie grał). Postanowiłem więc wymienić cały moduł, na którym się te wskaźniki znajdują (przełożyłem z WS4422, który miał trzaski w prawym kanale). Przy okazji wymieniłem potencjometr głośności. Przylutowałem wszystko, włączam - i buczy z głośników, dość głośno. Wyłączyłem szybko, odczekałem chwilę, wyłączyłem głośniki na przycisku i włączam i patrzę co się dzieje - dym z R544, R543 przepalony. Co mogło zrobić zwarcie?
 • #2
  oj
  Level 42  
  Wzmacniacz się wzbudził lub maksymalnie się wysterował obcym sygnałem np. przydzwiękiem sieci; do sprawdzenia połączania ekranu przy potencjometrze głośności
 • #3
  schoolboy
  Level 8  
  OK, sprawdzę ten potencjometr, a najlepiej przelutuję go jeszcze raz. Właśnie też zobaczyłem, że po tej akcji charczy prawy kanał (w innym WS 440) podczas korekcji - miałem podłączony korektor jak włączałem WS 442.
 • #4
  schoolboy
  Level 8  
  Na moje oko potencjometr jest dobrze podłączony, z resztą już to robiłem parę razy. Tylko, że z drugiej strony coś na wyjściu musi być nie tak, skoro spaliło mi korektor i końcówkę. Tylko co? Ta płytka cała chyba też jest na wyjściu?