Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA N8 - bateria trzyma 6 godzin

04 Gru 2013 18:19 3456 14
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Problem z jakim się borykam to nokia n8 i bardzo krótki czas czuwania na wygaszonym wyświetlaczu zero dodatkowych aplikacji (po sofcie belle refresh), w ogóle z niej nie korzystam tylko się testuje.Najpierw się nie włączała, wygrzałem gazoo i wstała, ładuje się bez problemu do końca wszystko działa nie jest po zalaniu.Odłączyłem cewkę w obwodzie radiówki żeby wykluczyć PA ale dalej to samo.Mierzyłem pirometrem temp na poszczególnych układach na pcb wszystko w normie.Na procesorze grafiki jak odpaliłem np mapy temp zaczeła wzrastać osiągając max 37 st cels.
    Brak mi już koncepcji jeśli ktoś jest mi w stanie coś zasugerować, pomóc będę wdzięczny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dla zainteresowanych dodam, że baterie wykluczyłem na samym początku (sprawdzana w innej sztuce 100% ok)
  • Poziom 25  
    A jaki jest pobór prądu kiedy jest wyłączony i włączony, oraz w momencie kiedy ekran się wygasi ?
  • Poziom 9  
    Pobór jest spory bo w momencie odpalenia z wyświetlaczem i dotykiem podchodzi pod 200mA a później spada do 110mA ale w momencie gdy wyświetlacz się wygasi ku mojemu zdziwieniu dalej pobiera ok 100mA...Napięcie z zasilacza jakim zasilam płytę to 4.16V gdy już wystartuje i działa chwilę sygnalizuje bateria rozładowana.
  • Poziom 25  
    W taki razie musisz szukać, masz gdzieś syf na płycie, prawdopodobnie pod którym układem. Osobiście sprawdziłbym co się dzieje pod gazoo, skoro dopiero po jego wygrzaniu telefon ożył.
  • Poziom 9  
    bardzo dobra sugestia gazoo juz zdjętę a pod nim czysto.Tez postawiłem na ten układ bo pod zasilaczem pokazywał rozładowaną baterię, no i fakt że po wygaszeniu ekranu dalej pokazywał pobor prądu.Jednak obawiam się jeśli go w ogóle postawię (przywrócę do życia) czy to coś zmieni.
  • Poziom 19  
    Jeżeli Gazoo nie pomogło to wyjmij N6300 (BOB), odpowiedzialny jest za Bluetooth i często robi zwarcie
  • Poziom 9  
    ok.Dzięki za sugestię jak podziałam to dam znać.
  • Poziom 13  
    Po wygaszeniu wyświetlacza odłącz lcd oraz dotyk i sprawdź pobór,może tam jest problem

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Wykluczyłem LCD I dotyk zaraz po baterii.Zajmuję się tym parę lat i radziłem sobie z różnymi zagadkami bez zawracania głowy na forach, ale tym razem temat jest ciężki.Udało się postawić gazoo i ożywić denata ale ogarnęła mnie rozpacz jak podpiołem mA pod samą płytę który to pokazał na dzień doby 18, 7 mA (stary poczciwy gazoo wyciągnięty bez podstawnie!, no chyba że to on teraz tak ciągnie?)
  • Poziom 13  
    Mroziłeś PCB? Może coś da się zauważyć po zmrożeniu...
  • Poziom 9  
    ciągle lipa poodpinałem wszystkie istotne elementy pośredniczące w zasilaniu głównie radiówki ale i bluetooth.Dalej po podłączeniu napięcia i mA przed załączeniem ok 230 mA poboru SZOK
  • Poziom 9  
    witam.
    Gazoo jest nówka sztuka postawione i dalej to samo.Nie jest to też moduł bluetooth
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    chris toph zmroź płytę i sprawdź jaki układ obciąża.Przy ok 200mA spokojnie już powinno być coś widać