Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston T2 - czerwona dioda nie mozna jej skasowac resetem--cisza całkowita

Bogdan007 04 Gru 2013 21:10 2778 25
  • #1 04 Gru 2013 21:10
    Bogdan007
    Poziom 12  

witam mam kocioł dwufunkcyjny ariston model T2, zauwazyłem ze zapliła sie czerowna dioda- nie mozna jesj skasowac resetem- sprawdziłem miernikiem elementy i wszysko wydaje sie OK!

-prąd dochodzi(bezpieczniki całe)
    -pompa wody na krótko działa
    -czujniki temperatury szt 2 mniej wiecej tyle samo OHM
    -prestostat cisnienia w układzie obwód zamkniety po odpieciu bez zmian
    -czujnik przepływu wody uzytkowej OK! miernik piszczy przy odkreceniu kranu
    -czujnik przegrzania zwarty - po odpieciu bez zmian
    -czujnik braku ciągu jest opór po podgrzaniu zmienia sie
    -zawór gazu ma ,, jakis- nie pamietam'' opór
    -iskrownik sprawdzony działa na krótko

moze jakies pomysły co to moze jeszcze być ? ;-) tylko prosze nie mówic ze to płyta główna , to bedzie smutne.

0 25
  • #2 04 Gru 2013 22:00
    W0jtek92
    Poziom 36  

Zadam może i głupie pytanie.... ciśnienie na kotle jest?

0
  • #3 04 Gru 2013 22:23
    Bogdan007
    Poziom 12  

tak pisałem- prestostat- ok

sam zaczynam sie sklaniac do płyty-- brak pomysłów na inne usterki dodam ze w domu w innym pomieszczeniu działa piec równiez aristona i smiga bez zarzutów --czyli gaz tez jest ;-)

0
  • #4 04 Gru 2013 22:27
    W0jtek92
    Poziom 36  

Ufff... No skoro wszystko sprawdzone.. To pozostaje płyta główna, a może jakaś wtyczka z płyty się poluzowała?

0
  • #5 04 Gru 2013 23:04
    Bogdan007
    Poziom 12  

chciałbym ale wtyczki ok - własnie sie dowiedziałem ze w naszej miejscowosci przez ok 1h nie było pełnego napiecia na jednej z faz , swiatła w mieszkaniach swieciły ciemniej ale to raczej nie powinno miec wpływu.

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie

0
  • #6 05 Gru 2013 08:32
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

W0jtek92 napisał:
    Zadam może i głupie pytanie.... ciśnienie na kotle jest?

Nieśmiało zauważę, że Wojtek mówi o ciśnieniu hydraulicznym?
    Tak ,że presostat nie ma tu nic do rzeczy.
    pozdrawiam

0
  • #7 05 Gru 2013 13:06
    Bogdan007
    Poziom 12  

nie jestem tu po to aby się mądrzyć .... ale pisałem iż po odkręceniu kranu czujnik od przepływu ,,załącza się'' czyli widzi ze woda ruszyła. I pisałem również, że drugi piec w domu działa bez zarzutu --- opierając się na tych informacjach stwierdzam że ciśnienie hydrauliczne jest OK! poza tym z postu Wojtka wcale nie wynika że właśnie o to ciśnienie chodzi i sam też nie sprostował tego wątku a jak wnioskuje jest specem od kotłów więc to raczej nie przeoczenie.

pozdrawiam nadmienię że dziś wyciągam płytę i szukamy usterek.

0
  • #8 05 Gru 2013 14:33
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Słuchaj, ale może jednak kolegom chodzi o ciśnienie w układzie kotła, a nie sieci. Poczytaj w instrukcji jak się dopuszcza wody do kotła i pewnie Twój problem zniknie jak ręką odjął...

1
  • #9 05 Gru 2013 14:44
    Bogdan007
    Poziom 12  

kolego FOSGEN1 , z całym szacunkiem nie zaniżaj poziomu dyskusji!!!
    To właśnie pisałem w drugim poście o prestostacie, o ile wiesz co to jest.

0
  • #10 05 Gru 2013 15:23
    grzesiek234

Bogdan007 nie chodzi o ciśnienie w presostacie i też o ciśnienie CWU. Kolegom chodzi o ciśnienie hydrauliczne w obiegu CO. Jakie jest, ile wynosi - sprawdź po prawej stronie na manometrze patrząc od czoła kotła.

0
  • #11 05 Gru 2013 16:16
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Bogdan007 napisał:
    kolego FOSGEN1 , z całym szacunkiem nie zaniżaj poziomu dyskusji!!!

dzięki za zwrócenie uwagi.

0
  • #12 05 Gru 2013 17:35
    Bogdan007
    Poziom 12  

kurcze Panie grzesiek234 a do czego innego słuzy PRESTOSTAT jak nie do kontroli cisnienia CO przez sterownik pieca ??? a manometr to jest dla ludzkiego oka aby się nim na cieszyć ;-) ależ ta dyskusja ma poziom . A mówiąc ,, kolegom'' nie masz Pan racji poniewaz jednemu chodziło o jedno cisnienie a drugiemu o drugie zresztą może niech koledzy napiszą o co im chodziło.

OBYDWA CISNIENIA, i CO I CWU SA OK. sorki za capslock.

0
  • #13 05 Gru 2013 19:06
    marekon
    Poziom 18  

Jeśli już wszyscy podnieśli sobie ,,ciśnienie,,,to trzeba wrócić do problemu.Czerwona dioda to brak sygnalizacji zapłonu.W normalnych warunkach powinien się błąd skasować i podjąć kolejną próbę zapłonu.Jeśli jest zwarty styk termostatu powinno to nastąpić plus odpowiednie ciśnienie w układzie przy pracy C.O. i przełącznik na ,,ZIMA,,.(zielona dioda).Jeśli chodzi o C.C.W. musi nastąpić przepływ wody (czujnik przepływu wody) i odpowiednia nastawa temperatury. Jeśli w obu przypadkach nie następuje zapłon i nie kasuje się błąd to brak jakiegoś połączenie wtyki, wtyczki ,złącza krawędziowe i co tam jeszcze jest do sprawdzenia,ostateczność oczywiście szukać czegoś na płycie główniej ,zimny lut i tym podobne.

Dodano po 3 [minuty]:

I jeszcze jedno czy termostat kontroli przegrzania jest kasowalny.

0
  • #14 05 Gru 2013 19:40
    Bogdan007
    Poziom 12  

co do tego podnoszenia ciśnienia to przesada po prostu nie lubię jak się ktoś nie zna niech się nie wypowiada, oczywiście można popełniać błędy ale gadanie głupot trudno nazwać błędami. ok do tematu.

nigdy kocioł sie do tej pory nie przegrzał wiec nie wiem... ale napewno by był po ostygnieciu (tak mysle) czujnik przegrzania zwarty po rozwarciu przewodów bez zmian jak pisałem.
    w tym momencie wkładam do kontaktu wtyczke -- faza zachowana jest tam gdzie potrzeba- pojawia sie czerwona lampka -- przycisk reset kasuje ja na ułamek sekundy poczym znowu sie zapala i brak jakiej kolwiek reakcji od strony pieca

dziekuje za pomoc wszyskim, wyciagam płyte główną dam znać czy coś sie udało wypatrzeć aby ktoś kiedyś miał juz z górki ;-)

0
  • #15 05 Gru 2013 20:27
    grzesiek234

Wiesz co to jak tak się strasznie znasz to może wyjaśnij mi co ma wspólnego prosestat do ciśnienia na CO? Nie wiem mierzysz na prosestacie ciśnienie wody czy jak? Ja też nie lubię jak ktoś jedzie po ludziach a do końca nie wie o co chodzi! Poza tym jak tak sie znasz na kotłach to dlaczego jedziesz po ludziach którzy na codzień przerabiają różne przypadki i mają w moim mniemaniu większą wiedzę. Sprawdź w instrukcji kotła co to prosestat a co to manometr. Prosestat występuje w kotłach z zamkniętą komorą spalania lecz nie znajdziesz owego w kotłach atmosferycznych czyli z otwartą komorą spalania - pytanie : jak w takim kotle zmierzysz ciśnienie w obiegu CO- wyjaśnij?

Chcemy Ci pomóc rozwiązać problem, lecz słuchaj co się do Ciebie mówi.

0
  • #16 05 Gru 2013 20:36
    W0jtek92
    Poziom 36  

Witam. Mnie chodziło o ciśnieniu w instalacji C.O a autor wątku nazwał presostatem przetwornik ciśnienia zapewne.....
    Pozdrawiam.

0
  • #17 05 Gru 2013 20:48
    irus.m

[quote="Bogdan007"]co do tego podnoszenia ciśnienia to przesada po prostu nie lubię jak się ktoś nie zna niech się nie wypowiada, oczywiście można popełniać błędy ale gadanie głupot trudno nazwać błędami. ok do tematu.

Tobie się nie da pomóc.Czytasz bez zrozumienia, nie uczysz się i jesteś arogancki.
    pozdrawiam

0
  • #18 05 Gru 2013 22:34
    Bogdan007
    Poziom 12  

ok, pokaz mi gdzie popełniłem błąd ( konkretnie) irus.m

przepraszam za troszkę arogancji i za to że jestem laikiem i wiem jak się okazuje więcej (W TYM TEMACIE) niż nie jeden tutaj technik grzewczy czy cuś tam , mnie to poraża, wiem też że są tutaj fachowcy ale niestety widza kosztuje i jestem tego świadom że nie chcą pomagać aby nie strzelać sobie w stopę.szkoda.

apropo płyty wilgoć zrobiła swoje niestety ;-( jutro testy po naprawie

Dodano po 41 [minuty]:

grzesiek234 napisał:
    Wiesz co to jak tak się strasznie znasz to może wyjaśnij mi co ma wspólnego prosestat do ciśnienia na CO? Nie wiem mierzysz na prosestacie ciśnienie wody czy jak? Ja też nie lubię jak ktoś jedzie po ludziach a do końca nie wie o co chodzi! Poza tym jak tak sie znasz na kotłach to dlaczego jedziesz po ludziach którzy na codzień przerabiają różne przypadki i mają w moim mniemaniu większą wiedzę. Sprawdź w instrukcji kotła co to prosestat a co to manometr. Prosestat występuje w kotłach z zamkniętą komorą spalania lecz nie znajdziesz owego w kotłach atmosferycznych czyli z otwartą komorą spalania - pytanie : jak w takim kotle zmierzysz ciśnienie w obiegu CO- wyjaśnij?

Chcemy Ci pomóc rozwiązać problem, lecz słuchaj co się do Ciebie mówi.

Racja ! do końca nie wiem o co chodzi , jak bym wiedział to bym nie pytał co może być tylko naprawiał w zaciszu domu, ale poziom porad i pytań zadawanych przez fachowców mnie poraził, . Jadę po ludziach(przepraszam)nikt się nie obronił co świadczy że mam rację(chyba) Prestostat nie występuje... a to dobre cytuje schemat pieca punkt 14. Presostat minimalnego ciœśnienia C.O. - dla mnie laika sprawa oczywista że bez ciśnienia nie zapali . czy wszystko się zgadza ? bo jak się mylę to proszę mnie poprawić. krytykę przyjmę z pokorą.

Dodano po 2 [minuty]:

W0jtek92 napisał:
    Witam. Mnie chodziło o ciśnieniu w instalacji C.O a autor wątku nazwał presostatem przetwornik ciśnienia zapewne.....
    Pozdrawiam.

punkt schematu 14. Presostat minimalnego ciśœnienia.

co to przetwornik ciśnienia i na jakim obiegu się znajduje?

0
  • #19 05 Gru 2013 22:39
    W0jtek92
    Poziom 36  

Presostat ciśnienia występuje w kotłach turbo, (ciąg komina) przetwornik ciśnienia odpowiada za pomiar ciśnienia w obiegu C.O (grzewczym) pojęcia te są mylone i mieszane, ogólnie na element który mierzy ciśnienie wody mówi się przetwornik ciśnienia.

0
  • #20 05 Gru 2013 23:09
    Bogdan007
    Poziom 12  

W0jtek92 napisał:
    Presostat ciśnienia występuje w kotłach turbo, (ciąg komina) przetwornik ciśnienia odpowiada za pomiar ciśnienia w obiegu C.O (grzewczym) pojęcia te są mylone i mieszane, ogólnie na element który mierzy ciśnienie wody mówi się przetwornik ciśnienia.

kurcze nazwałem tak zgodnie ze schematem pieca , ale na pewno nie błednie, sorki za niezrozumienie powtarzam jestem laikiem, nie znam żargonu- ten piec ma komin wiec nie wpadłem aby dopisywić że to presostat cisnienia wody C.O.

0
  • #21 05 Gru 2013 23:12
    W0jtek92
    Poziom 36  

Ja o to pretensji nie mam, bo skumałem co masz na myśli pisząc 'presostat'.

0
  • #22 05 Gru 2013 23:17
    Bogdan007
    Poziom 12  

W0jtek92 napisał:
    Ja o to pretensji nie mam, bo skumałem co masz na myśli pisząc 'presostat'.

super że się wyjaśniło :D

kurcze jak pozbyć się tego nalotu z lutów( który aż ,,wypływa'' z pod niektórych lutów) zerowe doświadczenie

0
  • #23 05 Gru 2013 23:20
    W0jtek92
    Poziom 36  

Oczyścić płytkę możesz za pomocą preparatu 'kontakt S' ja go stosuję i jest super. Tyle że w płycie nie grzeb zbytnio bo narobisz bigosu, tego się nie naprawia tylko wymienia.

0
  • #24 05 Gru 2013 23:33
    Bogdan007
    Poziom 12  

cena to polowa pieca ;-( piec ma 8 lat wiec nie opłacalne pewnie coś wysiądzie za jakiś czas.
    ten środek to do styków tak? ja chciałbym przelutowac płytę udam sie do jakiegoś fachmana co naprawia kompy albo sterowniki.

0
  • #25 05 Gru 2013 23:35
    W0jtek92
    Poziom 36  

Tak, to środek czyszczący i polepszający styki.

0
  • #26 16 Gru 2013 21:36
    Bogdan007
    Poziom 12  

oki proszę państwa, kocioł działa, dzięki WOjtek 92 wysłał mi swoją prywatną płytke ;-)

0