Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seicento 1,1 '02 - nie wyłącza się wentylator chłodnicy

radekmac 04 Dec 2013 21:54 2373 5
    radekmac
    Level 9  
    Witam. kupiłem wczoraj seicento 1,1 gdy dojechałem do domu pracował cały czas wentylator chłodnicy, przejechałem po trasie ok 60km. Dziś rano gdy odpaliłem auto wentylator nie chodził, dopiero jak złapał temperaturę, załączył się, ale już nie chciał się wyłączyć, pracował non stop, dopiero jak wyłączyłem zapłon odrazu wyłączył się, termostat działa, czujnika temperatury w chlodnicy nie ma (model auta 2002rok). Co to może być za przyczyna, prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam
    Pójdę boso
    Level 20  
    Masz takie temperatury, że w trasie czy nawet w mieście albo i w korku nie włączy się wentylator, mało tego jak będziesz w trasie jechał około 80km/h to przez 100km termostat otworzy się może z 5 razy przy tej temperaturze. A jak nie masz czujnika to szukaj co tam poprzedni właściciel zrobił.
    sandamiano
    Level 29  
    W silniku SC MPI nie ma czujnika termicznego w chłodnicy a o uruchomieniu wentylatora decyduje sterownik na podstawie czujnika temperatury silnika. I jego bym sprawdził - pomierzył multimetrem lub programem diagnostycznym. Układ powinien być tak zbudowany że wypięcie wtyczki czujnika powinno spowodować automatyczne uruchomienie się wentylatora chłodnicy. Jest to takie zabezpieczenie slnika pzred przegrzaniem kiedy sterownik nie ma sygnału co do rzeczywistej temperatury chłodziwa.
    radekmac
    Level 9  
    to jest taki przypadek że gdy silnik nie złapie jeszcze temperatury, to wentylator nie załącza się, ale gdy tylko termostat puści i złapie temperaturę to wtedy włączy się wentylator i już ciągle pracuje, już nie wyłączy się nawet na chwile, tylko wyłącza się razem z wyłączeniem zapłonu. CZy może to być wina tego przekaznika przy sterowniku , ewentualnie gdzie jest czujnik temperatury, skoro nie ma go w chłodnicy
    ladamaniac
    Level 39  
    Czujnik, powinien być z niebieską wtyczą jest z lewej strony bloku, w okolicach termostatu wkręcony lekko pod kątem, patrząc oczywiście od tylu samochodu (po stronie kierowcy)