Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault scenic IphII 2002 r - Tylna wycieraczka włącza się nie tak jak powinna

ReniferKaribu 04 Dec 2013 22:29 7092 8
 • #1
  ReniferKaribu
  Level 12  
  Witam.
  Przejrzałem różne tematy, ale nie widze 100% odpowiedzi. Auto to 1.9 dci, tylna szyba uchylna. Mam taki o to problem a w zasadzie dwa.
  Zaznaczam, że nie mam pojęcia czy to faktycznie problem, ale wydaje mi się że wycieraczki powinny działać inaczej.
  Opisze jak to wygląda.
  Jest nastepująca sytuacja. Przykładowo auto zapalone, albo przekręcona stacyjka. Przy naciskaniu na pedał hamulca(delikatnie zapala się i gaśnie) albo wrzucaniu wstecznego(delikatnie żarzy się) kontrolka świateł przeciwmgielnych. Tak jest również w czasie jazdy. Nie pamiętam czy tak było wcześniej. po prostu ostatnio to zauważyłem.
  Druga sprawa to załączanie się tylnej wycieraczki. Gdy przednie wycieraczki są wyłączone nie ma nic szczególnego. Po załączeniu przednich wycieraczek(obojętnie jaka prędkość) wydaje się że jest problem z tylnymi. Chodzi o to, że przy takim ustawieniu przednich wycieraczek raczej każdorazowe naciśnięcie hamulca albo wrzucanie wstecznego powoduje załączenie tylnej wycieraczki i jednokrotny obrót.
  Nie wiem czy tak ma być, czy ma to związek z pierwszym problemem. Wydaje się to być dziwne choć.... Niby wszystko działa. Prędkości wycieraczek, tylna wycieraczka załacza się po przekręceniu manetki itd.
  Może doszukuje się dziury w całym. Jeszcze zgodzę się, że przy załączonej przedniej wycieraczce i wrzucaniu wstecznego, włącza się tylna wycieraczka(po to aby lepiej widzieć to co za nami) Jednak każdorazowe załączanie się tylnej wycieraczki po naciśnięciu pedału hamulca jest dla mnie zagadkowe.
  Dziś sprawdzałem działanie wycieraczek przy padającym śniegu z deszczem. Spróbuje zbadać temat przy włączonych przednich, ale niepadającym deszczu. Może jest tak jakiś czujnik albo inny diabeł.
  W różnych tematach czytałem o brudnych stykach, masie i innych poważniejszych sprawach. Jeśli ktoś miał identyczny problem albo zna odpowiedź to proszę o informację. Pozdrawiam Pogoda jest jaka jest i nie pasuje mi grzebanie w aucie. Do masy to trzeba będzie pewnie rozbierać plastiki.
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  edward07 wrote:
  W różnych tematach czytałem o brudnych stykach, masie

  To skoro czytałeś, to czemu jeszcze tego nie sprawdziłeś? Nie przeczyściłeś styków? Nie poprawiłeś mas? Może zacznij od samodzielnej pracy, a dopiero, jak nie przyniesie to rezultatów, to napisz.
 • #3
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  edward07 wrote:
  Przy naciskaniu na pedał hamulca(delikatnie zapala się i gaśnie) albo wrzucaniu wstecznego(delikatnie żarzy się) kontrolka świateł przeciwmgielnych


  Do poszukania na forum, dziesiątki razy opisywane, w autach megane, scenic, clio.

  edward07 wrote:
  Dziś sprawdzałem działanie wycieraczek przy padającym śniegu z deszczem. Spróbuje zbadać temat przy włączonych przednich, ale niepadającym deszczu.


  Tym to mnie rozbawiłeś.

  edward07 wrote:
  Do masy to trzeba będzie pewnie rozbierać plastiki.


  Jak się nie podoba, to do elektryka oddaj.
 • #4
  ReniferKaribu
  Level 12  
  Ej, Zaraz, zaraz. Od razu żarty albo wysyłanie w kosmos. Nie wiem co gorsze. Mniejsza o to.
  Dla wyjaśnienia. Latem czyściłem styki ponieważ rozbierałem plastik z klapy, konserwowałem itd.
  Przemo 9826, Czym tu się rozbawiłeś. Znajomy miał auto, które miało podobne objawy przy naciskaniu hamulca. Jak padał deszcz to robiło się to co u mnie. Przy pięknej pogodzie i hamowaniu tylna wycieraczka nie reagowała. Spytasz jak to sprawdzał skoro nie padał deszcz? Załączał przednie spryskiwaczki i wycieraczki.
  Co do sprawdzania mas i reszty to jasna sprawa. Zrobie to kolejny raz. Jeśli pogoda pozwoli to nawet jutro.
  Spytałem jak ludzi. Najzwyczajniej w świecie byłem ciekawy czy ktoś nie miał identycznej sytuacji. Tak, są podobne ale tyle to i ja wiem.
  I najważniejsze. Byłem ciekawy czy przykładowo przy wrzuconym wstecznym machnięcie tylnej wycieraczki to norma a nie jakas usterka. Inni mają takie auta to chciałem porównać i tyle.
 • #5
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  edward07 wrote:
  Byłem ciekawy czy przykładowo przy wrzuconym wstecznym machnięcie tylnej wycieraczki to norma


  Tak, pod warunkiem że przednie są włączone, w instrukcji o tym piszą.


  edward07 wrote:
  Najzwyczajniej w świecie byłem ciekawy czy ktoś nie miał identycznej sytuacji.


  Głowa mnie dziś boli, w zeszłym miesiącu Ciebie też bolała, może powiesz od czego? Może ja mam podobny problem?

  I o jakich stykach mówisz? Czego stykach? W kostce? To po to tam jest uszczelka aby tą kostkę włożyć i nie ruszać, nie ma czegoś takiego jak okresowe czyszczenie jakiś styków. Lepiej przelotkę sprawdź.
 • #6
  ReniferKaribu
  Level 12  
  O i już lepiej.
  Przemo9826. Zrobie tak jak sugerujesz. Co do styków to musze uściślić. Wyczyściłem styki przy samym mechanizmie wycieraczki. Okolic swiateł nie ruszałem. Dziekuję za informację a jak dopisze pogoda to dam znać o efektach. Pozdrawiam
 • #7
  ReniferKaribu
  Level 12  
  Jeśli chodzi o problem. Zająłem się tematem. Kombinowaliśmy z bratem. Odkręcony kabel od masy w bagażniku. Oczyszczony, nowa śruba bo stara była już trupem. Problem z dziwnym załączaniem sie wycieraczki rozwiązany, ale pozostał problem zapalającego się światełka po naciśnięciu hamulca. Tzn początkowo było dobrze, ale powróciło. Zastanawiam się w czym problem. Może jednak wilgoć. Nie wiem.
  Daliśmy dodatkowy kabel na mase. Czyżby to przeszkadzało. Hm...może miejsce przykręcenia popsikać jakimś płynem, lakierem zabezpieczającym. Tak to jest dobrze, ale pozostało sporadycznie zapalające się światełko. Co ciekawe to to, że naciśnie się hamulec(pojawi się światełko) zaraz naciśnie drugi raz i nie ma światełka. Nic. Trzeba będzie to jeszcze raz rozebrać.
 • #9
  ReniferKaribu
  Level 12  
  Też tak myśle. Coś tam poczytałem. Wydawało się być dobrze, ale widocznie tak nie jest. Jeszcze raz spróbujemy rozebrać. Chyba jest opcja naprawy.