Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit W84TX - przepuszcza wodę podczas wirowania

faraway.pl 04 Dec 2013 22:32 1953 3
 • #1
  faraway.pl
  Level 17  
  Jak w temacie, podczas wirowania elektrozawory poboru wody "wariują" i przepuszczają impulsowo wodę do pralki. :cry:
  Problem występuje tylko podczas wirowania, im szybciej wiruje, tym bardziej wariują zawory, przepuszczając wodę do kieszeni proszku a tym samym do środka.
  Problem pojawił się po wymianie łożysk, stukałem, pukałem ( niezbyt mocno ) :|, przechylałem pralkę na boki. Wizualnie wszystko jest ok, żaden przewód się nie odłączył, komputer sterujący jest czysty i suchy,
  Proszę o pomoc w diagnostyce co się mogło stać, co może być przyczyną tego "trzeszczenia" elektrozaworów wodnych ? obu... :?:
 • #2
  gabares
  Level 19  
  Jeżeli przewruciłeś ją na prawy bok ,patrząc od frontu to mogłeś zalać ukąd sterujący gdyż woda wylewa się wtedy z zasobnika proszków do pralki
 • #3
  faraway.pl
  Level 17  
  Układ elektroniczny ?, to są tylko elektromagnesy, nie, nie zalałem ich, poza tym "trzeszczą" tylko przy wirowaniu, w całym cyklu prania pracują poprawnie, aż do wirowania.
  Co do pozostałych elementów tzn: sterownika, przycisków znajdujących się w panelu przednim, oraz komputer główny, który jest ukryty na dole "pudła" pod plastikową osłoną- to bardzo na nie uważałem przy demontażu, i skontrolowałem na koniec, wszystko było czyste, suche i prawidłowo popodłączane.
 • #4
  faraway.pl
  Level 17  
  Pralka poszła na złom, kupiłem nową post zamykam