Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips FW650C - nie czyta płyt

DamianBlue 05 Dec 2013 00:32 2265 7
    DamianBlue
    Level 11  
    Witam.
    Kilka miesięcy temu dostałem wieżę jak w temacie (ma ogromną wartość sentymentalną dla właściciela, stąd mój upór, aby ją ożywić). Była to totalna padlina, która stała gdzieś w garażu kilka ładnych lat. Po uporaniu się prawie ze wszystkim (radiem, wyświetlaczem, odtwarzaczem kaset, zasilaniem), a na końcu zmuszeniem jej, żeby widziała płytę (dopiero wtedy rusza laser), przyszedł czas na wymianę lasera. Stary stuknął parę razy, płytka drgnęła pół obrotu i na tym koniec. Podczas kupowania zamiennika CDM12.1 sprzedawca przestrzegł mnie, że ów zamiennik czyli VAM 1202 wbrew wszelkiej opinii nie jest jakościowo tożsamy z CDM12.1 i z tą wieżą może nie współgrać (objawy jakie wymienił to przeskakiwanie utworów, zacinanie itp). Po wymianie lasera, płytka obraca się, laser próbuje czytać i tak czyta w nieskończoność (czyżby to ten objaw gorszej jakości?). I tu pytanie do was drodzy forumowicze. Czy sprzedawca mówił prawdę? Co mogę sprawdzić, co podmienić, żeby jednak wieża ostatecznie ruszyła?
    Z góry będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    Piotr2608

Level 40  
    Witam serdecznie.
    Czy została usunięta zworka zabezpieczająca z nowego lasera? (najczęściej kropla cyny łącząca dwa punkty lutownicze.

Pozdrawiam
    Krzysztof L.
    Level 34  
    VAM ma zwykle klamerkę zwierającą piny taśmy połączeniowej. Nie ściągając jej, nie podłączyłby taśmy do złącza .
    DamianBlue
    Level 11  
    Witam,
    jest dokładnie jak mówiKrzysztof L.. Na VAM jest metalowy klips :). Na KSS'ach są zworki "cynowe".
    btomko
    Level 34  
    Wymieniłeś sam laser czy z mechanizmem?
    Yano_X
    Level 23  
    Witam
    Niestety aktualnie dostępne VAM 1202 są fatalnej jakości - sprzedawca mówił prawdę.
    btomko wrote:

Sądzę że stary mechanizm jest w lepszym stanie niż nowy, który ma z pewnością zdeformowany lub sypiący się talerzyk. Dlatego można by się pokusić o podmianę. Ostatecznie aby się upewnić można podkręcić stary czytnik.
    DamianBlue
    Level 11  
    Witam,
    btomko wrote:

wymieniłem całość.

Dodano po 5 [minuty]:

Yano_X wrote:
    Witam
    Niestety aktualnie dostępne VAM 1202 są fatalnej jakości - sprzedawca mówił prawdę.
    btomko wrote:

Sądzę że stary mechanizm jest w lepszym stanie niż nowy, który ma z pewnością zdeformowany lub sypiący się talerzyk. Dlatego można by się pokusić o podmianę. Ostatecznie aby się upewnić można podkręcić stary czytnik.

Myślałem właśnie nad tym, żeby mechanikę dać starą a laser nowy. Zobaczymy, może faktycznie tak ruszy.
    Co do jakości, niestety, przyglądając się to jest ogromna. Nowy mechanizm jest głośny i chodzi jak traktor, a stary to rewelacja...
    Dam znać o rezultatach podmiany/kombinacji.
    Zwolaki
    Level 12  
    Zespół lasera VAM1202 jest zamienny do CDM12.1.Jeżeli reszta elektroniki jest sprawna to sprzedawca sprzedał wadliwą część.