Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-921 - Konfuguracja drugiej strefy - ZONE 2

05 Gru 2013 07:58 4227 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam amplituner Pioneer VSX 921, próbuję podłączyć głośniki do strefy 2 (ZONE 2) i nie potrafię prawidłowo skonfigurować aby w drugiej strefie, drugim pomieszczeniu grała z głośników muzyka z innego źródła wejściowego.
    W amplitunerze są wyjścia cinch do drugiej strefy do podłączenia wzmacniacza oraz wyjścia zaciskowe do głośników do drugiej strefy, pod które się podpiąłem. generalnie druga strefa na zaciskach może również służyć jako dodatkowe głośniki systemu 7.1 w jednym pomieszczeniu, ale można je również wykorzystać właśnie jako odsłuch z niezależnego drugiego źródła.
    W amplitunerze po włączeniu ZONE 2 - ON i wybraniu jakiegoś źródła np Tuner lub CD w głośnikach jest cisza.
    Zaciski na pewno są sprawne, bo przy opcji Full Auto MCACC głośniki odzywają się podczas odpytywania przez mikrofon konfiguracyjny.
    Zauważyłem też że w tym modelu nie ma takiej opcji w ustawieniach systemu jak w instrukcji modelu VSX 922 Speaker Setup, czyZone setup.
  • Poziom 32  
    Chyba są w system setup i dalej speaker system i ustawiasz na surround back. I później używasz przycisku speaker do zmiany trybów.
    Ale tego co chcesz uzyskać chyba nie da się zrobić. Wydaje mi się że będzie to odsłuch tego co w innych głośnikach.
    Możesz je tylko osobno załączyć albo razem.
    Przy założeniu że opis zone 2 dotyczy wejścia front hight/B
  • Poziom 9  
    wydaje mi się że można uzyskac to co chcę, bo jest opcja wyboru wejścia dla pierwszej strefy i niezależnie dla drugiej strefy. doczytałem teraz właśnie w instr. obsługi, że jednak jest opcja Speaker setup, tylko że nie w Menu głownym, tylko w Manual SP Setup, tam wybrac jedną z opcji, które sa konkretnie opisane:
    Pioneer VSX-921 - Konfuguracja drugiej strefy - ZONE 2
    Jak wróce z pracy to zasiąde do tego i jutro dam znać jak poszło

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Podaję linka do polskiej strony producenta, na której można pobrac sobie instrukcję obsługi w jęz. ang.
    http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/VSX-921/media.html
  • Poziom 9  
    Druga strefa działa jak należy, po przełączeniu w setup-ie na zone 2 głośniczki w drugim pomieszczeniu działają niezależnie, z możliwością regulacji głośności.
    Niestety nie ma możliwości odsłuchu aduio z sygnału TV, podłączonego przez optyczny kabel do wejścia TV/SAT ani odsłuchu z USB,
    Działa mi tylko radio i CD