Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne połączenie z centralą dla sprzedawców, programistów w ilości 30+

czarownik2 05 Gru 2013 11:33 1026 3
  • #1 05 Gru 2013 11:33
    czarownik2
    Poziom 10  

Poszukuję rozwiązania pozwalającego na BEZPIECZNĄ pracę zdalną. Oraz zdalnego dostępu do wybranych systemów w firmowych takich jak:

• Poczta elektroniczna (MS Exchange; OWA)
    • Systemy ticketowe (interfejs WWW)
    • Systemy kontroli wersji (SVN/GIT)
    • Dostęp do wybranych systemów poprzez SSH
    • Dostęp do wybranych systemów poprzez RDP
    • Możliwość konfiguracji dostępu do innych systemów (niewymienionych powyżej)

Dostęp na razie dla 2 typów pracowników :
    • Dostęp do systemów jest możliwy dla autoryzowanych pracowników, wyposażonych w firmowy komputer przenośny, na którym jest zainstalowane odpowiednie Oprogramowanie Klienckie
    • Dostęp ograniczony dla autoryzowanych współpracowników z komputera, na którym jest zainstalowane odpowiednie Oprogramowanie Klienckie

System powinien zapewniać
    1. Szyfrowanie danych na lokalnych dyskach twardych
    2. Sprawdzenie instalacji oprogramowania antywirusowego i aktualności szczepionek
    3. Blokadę możliwości korzystania z zewnętrznych nośników danych
    4. Blokadę możliwości połączenia z innymi sieciami niż firmowa (podczas połączenia spoza siedziby firmy, powinna być możliwość jedynie nawiązania bezpiecznego połączenia z siecią. Dalsze połączenia muszą być kierowane poprzez sieć wewnętrzną vpn wychodząc do internetu przez łącze w centrali)
    5. Obsługę bezpiecznego połączenia z siecią
    6. Zdalne zarządzanie komputerem

Wymagania techniczne.
    • Dostęp powinien być szyfrowany poprzez SSL VPN bądź lepsze..
    • Dostęp powinien być zabezpieczony poprzez dodatkową warstwę autoryzacji (token sprzętowy/programowy, hasło SMS).
    • Administrowanie powinno odbywać się w sposób mało czasochłonny, pracochłonny.
    • Powinna być możliwość nadawania uprawnień dostępu do systemów na określony czas (różny dla każdego systemu)
    • Ilość użytkowników 50 - 100

Co możecie polecić?
    Zastanawiałem się nad rozwiązaniem Cisco Anyconnect jednak nie wiem czy zapewni wszystkie te wymagania.

0 3
  • #2 05 Gru 2013 20:07
    rwisniewski1
    Poziom 23  

Zleć audyt infrastruktury profesjonalnej firmie.

0
  • #3 06 Gru 2013 09:57
    czarownik2
    Poziom 10  

Nie za bardzo zrozumiałem sens odpowiedzi.
    W jakim celu mam zlecać audyt?
    I co dzięki temu uzyskam?

Na razie zrobiona została analiza zagadnienia. teraz szukam jakiegoś w miarę gotowego rozwiązania, które my spełniało określone wyżej kryteria.

0
  • #4 05 Mar 2014 14:11
    czarownik2
    Poziom 10  

Pewnie zostanie wykorzystanie jedno z następujących rozwiązań.
    •Safend
    •SurfSafe
    •FUDO

Temat zamykam

0