Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geforce FX 5200 zamazany obraz na HDMI

05 Gru 2013 12:57 1092 5
  • Poziom 5  
    Witam, mam taki problem: Otóż w kompie mam grafikę jak w temacie, po wgraniu od nowa windowsa xp z sp3 zainstalowałam sterowniki do grafiki oraz muzyki ze strony płyty głównej (Asrock K8Upgrade - NF3). Komp podłączony mam do telewizora Samsung UE40EH5000 kablem DVI-HDMI, ustawiłam rozdzielczość ekranu na najwyższą jaką się dało czyli 1600 / 900 i wszystko ładnie i ok. Niestety nie mogłam oglądać iplii ponieważ wyświetlał się komunikat że w moim komputerze nie ma wgranych zabezpieczeń DMR czy coś takiego. Na stronie iplii rozwiązanie było takie aby zainstalować sterowniki grafiki ze strony producenta. Zainstalowałam ze strony Nvidi.Po ponownym uruchomieniu kompa obraz jest jakby zamazany. Zmieniłam rozdzielczość na mniejszą 1366/768 i jest ok. Ipla też działa. Ale martwi mnie to że na większej rozdzielczość jest takie rozmyte wszystko, czy sterowniki się pogryzły ? Co mogę z tym zrobić ? Proszę o pomoc w najprostszym języku ponieważ nie znam się za bardzo na komputerach :( Nie da się dodać zdjęcia ponieważ zrobiłam obrazu trzęsącego się print screen ale jak wklejam do painta to jest normalny :/ O co chodzi? Błagam pomocy
  • Poziom 20  
    W instrukcji producent podaje, że TV obsługuje rozdzielczości:
    cyt."Connecting through the HDMI cable may
    not be supported depending on the PC.
    Optimal resolution is 1920 X 1080 @ 60
    Hz.(It's 1366*768@60Hz for LED 4500 Series)"
    Tak więc przy innych rozdzielczościach obraz jest rozmyty/ względnie wogóle ich nie obsługuje.

http://www.videotesty.pl/m/pliki/instrukcje/I...led-Samsung-UE40ES5500_EN_(videotesty.pl).pdf
  • Poziom 5  
    data i godzina jest dobra.

do kysu: czyli rozdzielczość 1366/768 jest okej ? A to że mam zainstalowane dwa sterowniki jeden ze strony płyty głównej a drugi ze strony Nvidii niczym nie grozi ?
  • Poziom 20  
    sunflowersona napisał:
    czyli rozdzielczość 1366/768 jest okej ? A to że mam zainstalowane dwa sterowniki jeden ze strony płyty głównej a drugi ze strony Nvidii niczym nie grozi ?

Możesz mieć zainstalowanych wiele różnych wersji sterowników, Ty decydujesz których chcesz użyć (w menedżerze urządzeń - zakładka sterownik.) Jeśli ręcznie nie wybierasz odpowiedniej wersji to system operacyjny zrobi to za Ciebie i użyje wersji najnowszej (ew. ostatnio zainstalowanej...)
  • Poziom 5  
    DZIĘKUJĘ ZA POMOC