Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1

adi602 05 Dec 2013 17:38 12837 13
    adi602
    Level 9  
    Witam.

Problem dotyczy zmywarki pod zabudowę Mastercook ZBI-478 IT. Podczas pracy zaczęła wydawać dziwne dźwięki no i nie wypompowuje wody. Na wyświetlaczu pojawia się kod E1. Kurki otwarte. Jak dmucham w rurkę od dopływu wody (bo ją odkręciłem) to drożność jest. Jak dmucham w tę drugą rurkę od odpływu to drożności nie ma. Tylko, że tam rurka jest przymocowana na stałe i nie można odczepić. Postanowiłem zajrzeć do tej zmywarki. Wymontowałem, rozkręciłem i teraz mam pytanie: Czy muszę rozkręcać tą pompkę gdzie doprowadzona jest ta rurka?
    Może ktoś już robił coś podobnego? Chodzi o to żeby na darmo nic nie robić tylko konkretnie. Zrobiłem zdjęcie żeby zobrazować problem.

Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1 Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1 Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1

Dodano po 3 [godziny] 40 [minuty]:

Naprawiłem już. Rozkręciłem obudowę z pompką. Tam gdzie jest wąż odprowadzający. Okazało się, że był tam kawałek szkła ze stłuczonej szklanki, kawałek ucha od filiżanki i jakieś ziarenko. Jakoś się tam dostało i zablokowało całą zmywarkę. Wyczyściłem wszystko i już śmiga. A w rurze odprowadzającej mam blokadę powrotu dlatego nie mogłem dmuchnąć w rurę od strony odpływu.

Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1 Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1 Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1
    TouDick
    Level 2  
    Dzięki za tutorial :)

Dzisiaj walczyłem z E1 w Mastercook ZBI-0678 IT, dzięki opisowi pełen sukces. Winowajcą okazała się stłuczona kilka miesięcy temu osłonka do cytryn.

Wskazówka do demontażu w tym modelu: Żeby wyjąc pompę trzeba odkręcić dwa wkręty, a następnie trzymając całość za silnik obrócić w lewo.
    siwik81
    Level 9  
    A witam

ja tam rozebrałem wszystko tak jak fotach u kolegi adi602 i co sie okazało nic pompka czyściutka jak nowa .

jakieś sugestie ?
    szczepek32
    Level 11  
    Witam :) objawy buczenie i po chwili Błąd E1, dziś rano w wirniku zlokalizowałem pestkę po cytrynie jednak to nie poprawiło kondycji zmywarki.

Węże nie są zatkane co mogę jeszcze sprawdzić by usunąć ta awarie.

Po zabiegu włączyłem normalny program i po kilku minutach dziwne odgłosy zmywarka zaczęła pikać z błędem E1 no i została woda, czy ktoś ma jakieś sugestie ? Czy jest szansa że po skręceniu i włączeniu programu reszta odpadów wpadła do wirnika ? - jutro chce to przepchać chyba że ktoś oświeci mnie :)
    szczepek32
    Level 11  
    Czyszczenie nic nie dało program 8 min zostawił wodę i zmywarka buczy niby słychać wirnik ale woda została :/
    siwik81
    Level 9  
    Witam
    U mnie wywalało błąd E1 ale usterka zlokalizowana i naprawiona :) Powód : Pompka do wypompowywania wody padła . Koszt nowej pompki 60 zł i śmiga jak ta lala.

Pozdrawiam
    szczepek32
    Level 11  
    U mnie pompa pracuje(słuchać) ale woda zostaje wywala błąd E1 Gdzie kupiłeś pompę (mowa o tej z załącznika ?)?? Może ma jakieś słabe obroty lub coś innego jest :/
    siwik81
    Level 9  
    Witam
    Pompkę może pan sprawdzić podpinając ja normalnie do kontaktu bo ona działa na 230 V taka tez informacje dostałem w sklepie ale jednak nie zaryzykowałem i oddałem do najbliższego serwisu i co się okazało pompka działa ale wiatraczek się nie obraca tylko drgał i u pana pewnie jest to samo. Aha i nie musiał pan całego złącza z pompka wyciągać tylko sama pompkę tak jak użytkownik adi602 zrobił na zdjęciu nr 5 lub 4

Pozdrawiam
    szczepek32
    Level 11  
    Witam pompka sprawdzona kręci ale i tak wymieniłem na nową, po montażu nowego silnika program 8 min przeszedł cały wypompował wodę. Zamontowany uniwersalny silnik/;

szczepek32
    Level 11  
    I urok prysł dziś włączyłem program no i co standard woda została i błąd E1 :(Co jeszcze może być nie tak
    siwik81
    Level 9  
    YYY poddaje się ale może jakaś płytka sterująca albo programator ?
    szczepek32
    Level 11  
    Dziś wyczyściłem zmywarkę( płynem do naczyń) i dwa razy program 8 min przeszedł i wypuścił wodę ( ciśnienie takie słabe) ale za 3 razem woda została, postanowiłem udrożniać wąż(Spiralą do czyszczenia rur) ale tam nic nie ma. Mam płyn do mycia zmywarek ale nie wiem czy używać skoro nie jest w stanie zrobić pełnego cyklu, płyn potrzebuje temperatury 65 C. Teraz włączyłem pranie z tabletką z nadzieją że może uda się przepłukać. I po program przerwało pikanie z błędem E1. Czy ktoś orientuje się gdzie znajduje się pływak ? może on się zawiesz i pływa na przerwanie programu ??
    szczepek32
    Level 11  
    Być może komuś się to przyda i pozwoli rozwiązać problem ze zmywarką .
    Podsumowanie mojej przygody ze zmywarką, dziś rano po wypompowaniu wody ( sposób akwariowy wężykiem :) zalałem ją niebieskim specyfikiem :

Po powrocie z pracy aktywowałem program 8 min by wypompował magiczną substancje, po 2-3 cyklach urządzenie wylało płyn( oczywiście nie całość ).
    Z węża na wodę leciało ciurkiem z bardzo słabym ciśnieniem. Dziś sklep w którym kupiłem silniczek ok 40 zł i nakrętkę górnego kosza 14 zł ( na allegro dostępny pod loginem : domotech - szczerze polecam), odpisał mi cytuje część maila:

"Błąd E1 dotyczy wszystkiego co może być z poborem i odprowadzeniem wody, niech spróbuje Pan zobaczyć czy z odpływem jest wszystko okej, wąż spustowy niech Pan odłączy od ujścia do kanalizacji i wtedy puścić program zmywania."

Ta wypowiedź oświeciła mnie :) z węża leciało ciurkiem, mizerne ciśnienie a wcześniej jak wylewało wodę to było słychać jak woda wyrzucana była pod ciśnieniem. Zatem kolejny demontaż zmywarki, zdejmuję waż (narzędzia przydatne na zdjęciu) płukanie pod ciśnieniem węża i co? - czysty, już miałem wizje czyszczenie wszystkich wężyków, ale moje zaciekawienie wzbudziła czerwona gumka, zaglądam pod zawór który zapobiega powrotowi wody podważam i znajduje "coś" kawałem plastiku. Teraz upłyneła godzina i zmywarka zakończyła cykl mycia bez błędu.

Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1Mastercook ZBI-478 IT - Zmywarka nie wypompowuje wody Błąd E1

Pozdrawiam wszystkich którzy mi pomogli w rozwikłaniu problemu, na pamiątkę całej sytuacji zostaje mi jeden sprawny silniczek :)