Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 1100 - Delikatnie porysowane lusterko (Polygon Motor)

dariusz325 05 Dec 2013 16:48 1983 7
    dariusz325
    Level 9  
    Witam,
    Dostałem w 'spadku' starego poczciwego HP1100,
    chciałem przeczyścić laser bo pokrycie czerni i wydruki były słabe.
    Po rozebraniu okazało się,że plastikowe soczewki,lusterko wirujące oraz lusterko te fioletowe są zasyfione...tzn widać na nich nalot.

Od razu zabrałem się za czyszczenie.
    Soczewkę lasera pryzmaty i lusterko wirujące przeczyściłem patyczkami z IPA.
    I tu popełniłem podstawowy błąd ponieważ,wata zostawia drobne syfki a najgorsze zobaczyłem po wyschnięciu...
    Lusterko wirujące posiada drobne ryski na dwóch powierzchniach :cry:.

Pytanie do was specjalistów,czy jest jakiś patent na spolerowanie/wyczyszczenie na lustro tego kawałka metalu?,w ogóle czy można to naprawić?

Na przyszłość i ku przestrodze innym, jak i czym prawidłowo się czyści taki laser?
    User removed account
    User removed account  
    dariusz325
    Level 9  
    A nie ma to żadnego wpływu na rozpraszanie wiązki lasera?

Naprawdę ryski są mikro małe, od przetarcia patyczkiem do uszu.Trzeba się bardzo przyglądać pod światło aby coś dojrzeć,ryski biegną wzdłuż lusterka.
    Kurcze nie sądziłem,że wypolerowany kawałek metalu można tak łatwo zarysować zwykłym patyczkiem do uszu ehh ;/

Naprawdę nie ma sposobu? ,może jakiś zestaw czy płyn do usuwania rys z bluray,bądź do czyszczenia obiektywów aparatów itp.????
    User removed account
    User removed account  
    dariusz325
    Level 9  
    No właśnie nie... bo składania mam sporo,w ogóle pierwszy raz w życiu rozbierałem takie ustrojstwo.Co innego notebook czy jakieś TV,bądź prace smd czy bga...ale drukarki nigdy.
    Jutro zastosuje płyn do usuwania rys,wyczyszczę całą drukarkę i poskręcam.

Tak czytam wasze odpowiedzi i się zastanawiam czy rzeczywiście rysy nie mają żadnego wpływu na wydruk?
    User removed account
    User removed account  
    dariusz325
    Level 9  
    Hmm no właśnie i dlatego nie chciałbym tego na żywca składać.
    Z drugiej strony płyn jest do regeneracji płyt bluray a tam to dopiero jest wymagana precyzja.

Nie wierze,że nie ma sposobu na naprawę,na bank w serwisach maja jakiś patent.
    Bo kupno z osobna całego modułu laserowego mija się z celem ;/

Pokombinuje i poinformuje o rezultatach jutro.
    Awdeg
    Level 26  
    wierz mi nikt w serwisach nie poleruje,regeneruje a zwłaszcza w 1100 luster po prostu sie wymienia scaner-laser u mnie taki 25zł info na pw